Vsaka smrt v severnokorejski vladajoči dinastiji oziroma v političnem vrhu te hermetično zaprte države je zavita v tančico skrivnosti. Zakaj je kdo umrl in ali je šlo za naravno smrt ali likvidacijo, je težko preveriti. V to kategorijo sodi tudi smrt petinštiridesetletnega Kim Jong Nama, starejšega polbrata sedanjega severnokorejskega voditelja Kim Jong Una. Informacije o vzroku smrti se razlikujejo, čeprav Kim Jong Nam ni umrl v Severni Koreji, ampak v Kuala Lumpurju.

Nekateri mediji pišejo, da je bilo samo vprašanje časa, kdaj bo Kim Jong Nam, najstarejši sin prejšnjega severnokorejskega voditelja Kim Jong Ila in njegov nesojeni naslednik na čelu države, žrtev družinskega obračuna. Če držijo informacije južnokorejske tiskovne agencije Yonhap, ki se sklicuje na vladne vire, sta na malezijskem letališču v Kuala Lumpurju neznani ženski stopili do Kim Jong Nama, ki je čakal na letalo za Macao, kjer je živel v izgnanstvu od leta 2003, in mu z injekcijo vbrizgali strup ter pobegnili s taksijem.

Po informacijah, ki jih je pridobil britanski BBC, pa naj bi mu neka ženska čez glavo vrgla cunjo, natopljeno s strupom, ki mu je hudo poškodoval oči. Kim Jong Nama, ki je potoval s potnim listom na ime Kim Chol, so nemudoma pripeljali v bolnišnico, kjer je umrl. CNN se je v svojih poročilih omejil na ugotovitev, da so potnika, ki mu je na letališču postalo slabo, odpeljali v bolnišnico, kjer je umrl, tam pa so potem ugotovili, da gre za Kim Jong Nama.

Severnokorejski voditelj Kim Jong Il, ki je umrl leta 2011, je vse do leta 2001 kot svojega naslednika videl prav Kim Jong Nama, ki pa so ga leta 2001 ujeli, ko je z lažnim potnim listom poskušal odpotovati na Japonsko, menda, da bi si ogledal tokijski Disneyland. S to »nespametno« potezo, si je zapravil politično kariero in je zato leta 2003 raje pobegnil v Macao. Denarja mu tam očitno ni manjkalo, saj je slovel kot lahkoživec, ki pa je občasno kritiziral severnokorejski režim, zaprtost države, prenos oblasti znotraj dinastije in početje svojega mlajšega polbrata, znanega po tem, da ne prenese, da bi mu kdo nasprotoval ali mislil drugače. To je občutila vrsta najvišjih politikov, generalov in celo mož njegove tete Chang Song Thaek, ki so izginili zato, ker naj ne bi v vsem bili istega mnenja kot mladi Kim Jong Un.