"Skrivanje ni dobro," je poudaril Vidmar. O tem, ali bodo novinarji smeli na sejo ali pa bo razprava ostala za zaprtimi vrati, bodo sicer odločali na sami seji. Izid glasovanja o Živčec-Kalanovi bo v veliki meri odvisen že od udeležbe, saj bi bila za razrešitev potrebna absolutna večina znotraj 114-članske skupščine, ne glede na število prisotnih. Kot smo izvedeli, se je zaradi dopustov precej članov že opravičilo.

"Pričakujem podporo," je včeraj dejala Živčec-Kalanova. Poudarila je, da je vesela priložnosti za odgovarjanje na odprta vprašanja, v minulih dneh pa je dobila "številna sporočila podpore". Kot je dodala, si prizadevajo, da bi se seje udeležilo čim več članov skupščine in bi bila ta sklepčna. Finančna revizija projekta Domus Medica je vedno mogoča, a je bila skupščina zbornice z vsemi postopki vedno seznanjena, je še poudarila.

Če bi člani skupščine izglasovali razrešitev Živčec-Kalanove, bi novi predsednik zbornice postal eden od podpredsednikov, torej Mitja Košnik ali Sabina Markoli. Funkcijo predsednika bi opravljal le do naslednjih volitev čez leto in pol. Tokrat gre sicer že za drugo, a za prvo formalno glasovanje o podpori Živčec-Kalanovi. Pred tremi meseci je člane skupščine v razgretem ozračju za podporo zaprosila sama, na pobudo predsednice skupščine zbornice Uršule Salobir Gajšek pa so jo izražali kar z dvigom rok. Roke je takrat dvignilo 44 članov skupščine od 78 prisotnih.

Sledil je sestanek Živčec-Kalanove z "upornimi" ljubljanskimi zdravniki, ki ni prinesel izboljšanja odnosov, očitke na račun ravnanja v primeru Nekrep pa so znova okrepile ugotovitve inšpektorjev za javno upravo. Ti so sklenili, da postopki zbornice za odvzem zdravniških licenc niso ustrezni, kar velja tudi za primer Nekrep, zbornici pa so naložili, naj o vlogi odvetnika Nekrepovih Andreja Pitaka odloča pravilno in zakonito. Odločitev, ali bodo postopek zaradi tega obnovili, še ni sprejeta, so nam včeraj pojasnili na zbornici.