Olimpiji je uspel sanjski razplet, da je z zmago na največjem slovenskem derbiju potrdila naslov državnega prvaka, prvega po letu 2018 in sedmega v zgodovini kluba. V odličnem vzdušju so Ljubljančani povsem nadigrali Mariborčane, ki so tekmo bolje začeli, a jih je presekal vodilni gol v finišu prvega polčasa, nakar so bili v drugem polčasu povsem nebogljeni. Ključ uspeha je bila igra v zvezni vrsti, kjer je zlasti Argentinec Doffo naredil nevidna in živčna največja umetnika gostov Iličića in Tolića, ko jima je v navezi z Elšnikom in soigralci kradel žoge in ju brez težav zaustavljal. Posledica je bila, da je bil napadalec Vipotnik povsem neviden in brez uporabne žoge.

​Elšnik: Pokazali smo, kdo je gospodar v Sloveniji

»Počutje je izjemno, veliko je adrenalina, sreče, veselja, zato je težko komentirati tekmo. Cilj je dosežen. Enkrat v življenju imaš priložnost, da proti največjemu tekmecu potrdiš naslov prvaka, zato je nismo smeli spustiti iz rok. Ni nas vrgla iz tira pobuda Maribora v prvem delu tekme, po golu je bilo lažje kontrolirati tekmo. Pričakoval sem presing Maribora, da nas bodo stisnil in naredil nervozne, a so se povlekli na svojo polovico in čakali. Pred tekmo je bilo veliko komentarjev iz njihove tabora, kdo je boljši. Naš odgovor je bil na igrišču in ni dvoma, kdo je gospodar v Sloveniji. Atmosfera je bila evropska. Če je veliko gledalcev, pride do izraza tudi kakovost. Ni še konec sezone, želimo osvojiti pokal,« je bil navdušen kapetan Olimpije Timi Max Elšnik.

Obe ekipi sta v tekmo vstopili z očitno željo po zmagi, saj je bila igra agresivna in hitra, predvsem pa je bilo veliko več lepih potez kot na vseh treh tekmah 31. kroga v soboto skupaj. Prvi del prvega polčasa je pripadel Mariborčanom, ki so bili najbližje zadetku v 25. minuti, ko se je po kotu Brnića in skoku Watsona žoga kotalila po črti gola in končala v vratnici. V drugem delu so boljšo predstavo pokazali tudi gostitelji, ki so vodilni gol dosegli v 44. minuti. Portugalec David Saulehe je izmenjal dvojno podajo z rojakom Aldairjem, nato pa je z diagonalnim strelom z 20 metrov dosegel svoj prvi gol za Olimpijo, potem ko je imel v vsej sezoni vsaj deset podobnih poskusov.

Ko so v drugem polčasu vsi pričakovali ofenzivo Maribora, jim je Olimpija s posestjo skrila žogo in iskala drugi zadetek. Mariborčani so bili v napadu povsem nebogljeni in so le nemočno tekali za žogo ter bili iz minute v minuto bolj brezvoljni. Aldair je v 63. minuti stresel vratnico, in ko so ljubljanski navijači v 75. minuti začeli prepevati »Šampioni, šampioni ...«, je Olimpija že v naslednjem napadu dosegla drugi zadetek, pod katerega so se podpisali Uskoković z napako, Sešlar s strelom, rezervist Bristrić pa je dve minuti po vstopu odbitek pospravil v mrežo za potrditev naslova državnega prvaka. Nato so se začeli prizori z vtekanjem navijačev na igrišče, vratar Jug je brcal šal Olimpija, bilo je veliko pirotehnike. »Čestitke igralcem za zmago v posebni tekmi, na kateri sta igrali najboljši ekipi v državi. Zasluženo smo zmagali, saj smo dosegli dva gola in bili boljši v igri z žogo. Srečen sem zaradi naslova in predstav, ki so jih vso sezono kazali igralci, ter njihovega napredka,« je bil jedrnat trener Olimpije Albert Riera, ki je igralce naučil, da lahko igrajo na treh, štirih položajih.

Krznar: Eden najslabših polčasov Maribora v letošnji sezoni

Ob koncu so navijači pritekli na igrišče, Mariborčani so stekli v slačilnico, ljubljanski igralci pa so še uro po koncu tekme slavili z njimi s prepevanjem pesmi in baklami v rokah. »Čestitke Olimpiji za zmago in naslov prvaka. Z naše strani smo igrali dva različna polčasa. Prvi gol, ki je plod serije naših napak, nas je presekal, nato je bilo težko loviti zaostanek glede na kakovost, ki jo premore Olimpija. Nismo našli recepta, kako ustaviti Elšnika in Kvesića. Drugi polčas je bil taktično in tekaško eden naših najslabših v sezoni. Prave ekipe verjamejo v preobrat tudi pri zaostanku 0:3, zato sem zelo razočaran. Čakal sem na preblisk Iličića in Tolića, ki pa nista bila na svoji ravni,« je povedal vidno razočarani trener Maribora Damir Krznar, ki je napovedal krizni sestanek z igralci. »Prve pol ure smo bili boljši in imeli priložnosti, nato nismo več znali igrati svoje igre in dali samozavest Olimpiji. Čestitke Olimpiji, ki je pokazala, da je najbolj konstantna ekipa sezone,« je dodal igralec Sven Šoštarič Karić.

Izidi 31. kroga: Koper – Gorica 1:0 (0:0, Kambič 61), Mura – Radomlje 1:1 (1:1, Daku 20/11 m; Sokler 37), Domžale – Bravo 2:2 (0:1, Kovačević 52/11 m, Barišić 68; Štor 35, Katanić 86), Celje – Tabor 0:0.