Prvi mož San Antonia je bil sinoči Kawhi Leonard, ki je dosegel rekord kariere z 29 točkami, Danny Green in Tony Parker sta jih k zmagi dodala po 15, Tim Duncan 14 in šest skokov, Manu Ginobili pa 11.

"Želeli smo si, da bi Kawhi tudi v finalu pokazal takšno igro, kot ga je krasila vso sezono. Na uvodnih dveh tekmah finala je malo pretiraval in si prehitro nabral osebne napake, danes pa je našel pravo razmerje in veseli me, da je pokazal svoj obraz," je dejal trener teksaške ekipe Gregg Popovich.

V prvem polčasu je šlo za klasično metanje na koš, kjer so košarkarji San Antonia pokazali največjo natančnost v zgodovini finalov lige NBA, saj so zadeli 19 od uvodnih 21 metov na koš, skupno pa so prvi polčas končali z metom iz igre 25-33, s čimer so podrli rekord košarkarjev Orlanda, ki so imeli v finalu leta 2009 proti LA Lakers 75-odstotni met iz igre.

Spoelstra: V prvem polčasu smo si skopali pregloboko jamo

"Mislim, da nam kaj takšnega, da bi bili kar 76-odstotno natančni pri metih v katerem koli polčasu, ne bo več nikoli uspelo," je še dejal Popovich.

Dvakratni branilci naslova so v domači dvorani AmericanAirlines Arena so sicer zaostanek v drugem polčasu zmanjšali na sedem točk, a si od uvodnega juriša gostov niso zares opomogli vse do konca tekme.

V dresu Miamija sta bila s po 22 točkami najboljša LeBron James in Dwyane Wade, Miami pa je doživel prvi domači poraz v končnici. Rashard Lewis je končal pri 14 točkah, Ray Allen pa jih je "s klopi" dodal 11.

Glavni trener vročice Erik Spoelstra je dejal, da so si njegovi varovanci na današnji tekmi v prvem polčasu sami skopali pregloboko jamo, iz katere nato v drugem delu niso mogli splezati. "Tekmeci so danes gladko dobili bitko. Danes smo na parket prišli nezbrani, večji del prvega polčasa nismo dobro vedeli, kako bi se jim zoperstavili," je dejal Spoelstra.