Obrambni igralec Martinez je izkoristil napako obrambe gostov, ko je Jared Spurgeon izgubil plošček v dvoboju s Kopitarjem, ki je krožil za golom in nato podal za vodilni zadetek.

V Staples Centru je Zach Parise v 24. minuti izenačil na 1:1, gostom pa sta zmago prinesla edina zadetka v zadnji tretjini, ki sta ga dosegla Matt Moulson (44.), nekdanji igralec Los Angelesa, in Mikko Koivu (45.), ko sta zadela v razmaku 62 sekund. S tem se je končal niz šestih zaporednih zmag kraljev, ki so na šestem mestu na zahodnem delu lige ter tretji v pacifiški skupini. Ruski vratar Minnesote Ilija Brizgalov in je po šesti tekmi, odkar je prišel v novi klub, ostal nepražen. Na drugi strani je vratar Jonathan Quick ubranil 17 strelov.

Prvi mož večera je bil center ekipe New Jersey Devils Travis Zajac. V dvoboju s Florido Panthers (6:3) je prvič v karieri dosegel tri zadetke, ob tem pa je imel še podajo. Štiri točke je zbral tudi Čeh Jaromir Jagr z golom in tremi podajami. Tekmo med Ottawo Senators in Carolino Hurricanes, ki se je z 2:1 končala po kazenskih strelih, je v drugem poskusu svoje ekipe odločil Čeh Aleš Hemsky. Dvoboj med Anaheim Ducks in Winnipeg Jets se je s 5:4 končal po podaljšku. Igralci Winnipega so vodili že s 4:0. Nato je Corey Perry 22,7 sekunde pred koncem rednega dela izenačil na 4:4, po vsega 16 sekundah dodatnega dela igre pa je srečanje v korist drugouvrščene ekipe zahodnega dela lige odločil Stephane Robidas.