Američan je bil sinoči na hudih preizkušnjah. Pritisk edinega madžarskega predstavnika v EBEL je bil sploh v uvodnih dveh tretjinah precejšen, ko je bila Olimpija v podrejenem položaju in se je branila z vsemi močmi. Pred ljubljanskimi vrati je bilo zelo vroče ob izteku prvega dela, ko sta bila na klopi za kaznovane istočasno MacAulay in Dervarič, vendar Alba ni izkoristila darila. Domači veteran Banham, ki je svoj čas blestel tudi v Tivoliju, je Madžare povedel v vodstvo v 37. minuti, ko je kazen prestajal branilec Cvetek.

Olimpija se je zbudila ob izteku tekme, ko je najprej izenačil Hebar. Odprt obračun je dobri dve minuti pred koncem odločil Blackwater, gostitelji pa niso več zbrali moči, da bi izsilili podaljšek. Sadov niso obrodili niti domači napadi brez vratarja. Čeprav se bo tekmovanje v odprtem prvenstvu Avstrije nadaljevalo tudi v naslednjih dneh, pa bodo Ljubljančani prosti vse do prihodnjega torka, ko bodo gostovali na Dunaju. Istega tekmeca bodo v nedeljo, 8. decembra, ko bo naslednja domača tekma, gostili še v Tivoliju.

EBEL, sinoči: Alba Volan – Telemach Olimpija 1:2 (0:0, 1:0, 0:2, gledalcev 2500; 1:0 Banham 37/PP1, 1:1 Hebar 55, 1:2 Blackwater 58), Dunaj – Gradec 4:3 (2:0, 1:0, 1:3), Dornbirn – KAC 2:3 po kazenskih strelih (0:1, 1:0, 1:1, 0:0), Salzburg – Linz 4:2 (3:0, 1:1, 0:1), Znojmo – Beljak 4:5 (0:3, 1:2, 3:0), vrstni red: Salzburg 40, Bolzano in Beljak po 34, Dunaj 32, Znojmo in Linz po 31, Gradec 29, KAC 28, Alba 23, Dornbirn 21, Innsbruck 14, Olimpija 11. Pari prihodnjega kroga, jutri ob 19.15: Gradec – Bolzano, petek ob 19.15: Innsbruck – Alba, Salzburg – Beljak, Linz – KAC. mag