"Ta določila iz novega zazidalnega načrta nam niso povsem razumljiva in v naslednjih mesecih bo postalo jasno, ali so sploh izvedljiva, predvsem z vidika financiranja. Zazidalni načrti se morajo ukvarjati predvsem z določanjem osnovnih pogojev gradnje, kot so višina, širina in velikost objektov, ne pa z natančnim določanjem rokov gradnje zasebnim podjetjem. Zato pričakujem, da se bomo o tem z mestnimi urbanisti še pogovorili in ugotovili, kaj je mogoče in kaj ne. Tako domače kot tuje banke menijo, da mora biti v teh zaostrenih finančnih razmerah gradnja tako velikega projekta razdeljena na več manjših projektov, korak za korakom. To je glavno sporočilo bank in te bodo odločile, kdaj in kako bo ta projekt zgrajen, ne pa mestni urbanisti, občina ali investitor," je opozoril Toth.

Na vprašanje, ali je možno, da Trigranit od projekta odstopi, če bo Mestna občina Ljubljana vztrajala pri gradnji projekta v eni fazi, spomnimo, da si je Trigranit zamislil najprej graditi stometrsko stolpnico, potem pa še druge dele Emonike. Toth je odgovoril, da to ni mogoče. "Navsezadnje tudi ni v interesu mesta, da bi se projekt ustavil za več let, zato morajo vse strani najti najboljšo možno rešitev, da se ta projekt čim prej zaključi," je dejal Toth.

Poudaril je tudi, da je Mestna občina Ljubljana zamudila roke za popravke zazidalnega načrta, ki bi jih po pogodbi morali sprejeti septembra lani. Tako je nastala škoda zaradi zamude, ki je zdaj še večja zaradi učinkov gospodarske krize. Poleg tega je mestna občina po njihovem mnenju nerazumno povišala komunalni prispevek.