Olimpija si je privoščila nov spodrsljaj, saj je le remizirala s Celjem. Ker je vodilni Aluminij izgubil na gostovanju v Ljudskem vrtu, kjer je športni direktor Maribora Zlatko Zahović igralce motiviral s posebno premijo 100.000 evrov za zmago, je znova na prvem mestu na lestvici. Maribor, kjer je premija za naslov državnega prvaka 2 milijona evrov, se je približal že na tri točke zaostanka.

Olimpija nemočna z igralcem več

Trener Olimpije Safet Hadžić je bil po tekmi vidno jezen: »Igro smo imeli pod kontrolo, a so nas Celjani kaznovali zaradi naših neumnosti. Gole smo prejeli točno tako, kot smo opozarjali igralce. Brez potrebe smo razprodali dve točki, ker so igralci po vodstvu z 2:0 menili, da je že konec tekme.« Olimpija je imela vse v svojih rokah. Bila je za razred boljša. Z goloma razigranega Menala in Vukušića iz enajstmetrovke, ki jo je priigral Cekici, je bila na poti do zmage. Celjani so izkoristili svojih četrt ure dobre igre, ko sta zadela Božić po kotu in Vizinger po protinapadu. Po izenačenju je Olimpija skušala na silo doseči zmagoviti zadetek, a ni bila uspešna, čeprav je imela igralca več, saj je bil v 79. minuti zaradi drugega rumenega kartona izključen Vidmajer.

»Želeli smo si boljši vstop v tekmo. Zaradi lahkomiselnosti nekaterih fantov in kakovosti Olimpije smo bili ves prvi polčas v podrejenem položaju. V drugem delu so bile nekatere stvari dobre, saj smo se borili in odigrali moško tekmo. Čestitke fantom za vztrajanje, znamo pa igrati precej boljše,« je tekmo ocenil trener Celja Dušan Kosić, ki je po slabem začetku sezone ujel zmagovito serijo in si želi takšno nadaljevanje v drugi četrtini prvenstva.

»Smo prvi, a v rokah smo imeli še kaj več, kot imamo trenutno. Namesto da bi mirno jadrali po prvoligaškem morju, smo sami razprodali nekaj točk. Maribor se je približal, a v Sloveniji je veliko kakovostnih ekip. Prvenstvo bo težko, ni favorita,« je črto pod prvo četrtino potegnil Hadžić. Premije Maribora svojim igralcem je razumel tudi kot zbadanje Olimpije iz Ljudskega vrta.

Zmaga vredna sto tisoč evrov

Nepričakovano, predvsem pa neobičajno je le nekaj ur pred tekmo Zlatko Zahović sporočil, koliko je vredna zmaga Maribora proti Aluminiju. Sto tisoč evrov. Ta in vsaka naslednja v septembru. Vse zato, da bi se klubsko vodstvo oddolžilo nogometašem. Tekma za sto tisoč evrov premije je bila videti tako, da je Maribor dvakrat povedel ter nato trudoma in tudi srečno ubranil prednost. Tretja zaporedna zmaga vijoličastih za prvi poraz dva kroga vodilnih Kidričanov. »Zelo blizu je bilo, zelo,« Darko Milanič ni skrival, da bi se lahko končalo tudi z remijem.

»Prišel je en mali Aluminij, da bi Mariboru naredil probleme,« je Slobodan Grubor odgovoril na vprašanje, ali mu je godilo, da je skalp njegove ekipe toliko vreden. »Maribor je bil boljši zaradi individualne kakovosti za ta en gol. Škoda, z malo sreče bi lahko zabili še en gol.« Vratnica, v katero je nameril Jure Matjašič, je pomagala za slavje vijoličastih, ki pa je spet postreglo tudi z nekaj žvižgi. »Slišal sem aplavze in aplavz vrnil,« je tokrat odgovoril Milanič. Zadovoljen je bil s pritiskom v prvem polčasu, ko je po njegovem manjkal le še zadetek.

Toda Maribor se je raje zatekel k preverjenemu. Levica Dina Hotića je nastavljena tako, da je Matija Kovačić prvi plasirani strel s parado še sijajno ubranil, v drugo ni imel nobene možnosti. Toda Aluminij je takoj izenačil, Nikola Leko je kaznoval nepozornost v obrambi. »Katastrofalno. Zadetek dobimo takoj, ko nam branilca izvlečejo iz prostora. Da ne govorim pozneje, ko smo pokazali izredno veliko dozo pasivnosti,« je bil kritičen Milanič. Zmago je z reakcijo v pravem trenutku zagotovil Rok Kronaveter, ki je bil presenečen, da je sploh bil v prvi postavi, saj je po poškodbi opravil le en trening. »Ne vem, zakaj smo se povlekli nazaj za 20 minut,« je čudilo tudi Roka Kronavetra. »Publika je to videla, morda so bili nekateri žvižgi tudi upravičeni.«

Domžale so na tekmi preobratov v Kranju prišle do prve zmage v letošnji sezoni in še bolj poglobile rezultatsko krizo Triglava, ki je doživel že šesti poraz zapored. Junak domžalske zmage je bil branilec Damjan Vuklišević, ki je zmagoviti zadetek dosegel v 90. minuti. Domžalčani so bili izjemo učinkoviti, saj so dosegli zadetek iz vsakega strela, ki so ga sprožili znotraj okvira kranjskega gola, zadeli pa so še prečko in vratnico. »Po igri smo si zaslužili točko,« je bil jedrnat trener Triglava Dejan Dončić. »Zaslužena zmaga, saj smo dosegli tri gole,« je dodal Andrej Razdrh s klopi Domžal. Mura je se je zelo namučila, da je s povprečno predstavo z golom Luke Bobičanca premagala Tabor iz Sežane, ki je bil kaznovan za zapravljene priložnosti.

Vrstni red na lestvici strelcev: 7 – Vizinger (Celje), 6 – Vukušić (Olimpija), Sikimić (Tabor), 5 – Ibričić (Domžale), Matko (Bravo), Bobičanec (Mura)…