Stečaj za zdaj po besedah upraviteljice Danice Čuk ni vplival na poslovanje oziroma odnos naročnikov do telekomunikacijskega podjetja T2. Kot je pojasnila, jim število naročnikov ob uvedbi stečaja ni upadlo, celo nasprotno. V tem času se je število naročnikov po njenih besedah povečalo. »Rast naročnikov beležimo tako v segmentu fiksnih storitev kot tudi v številu naročnikov na mobilne storitve in poslovnih naročnikov,« je pojasnila Čukova in dodala, da zadovoljstvo naročnikov potrjuje tudi raziskava Episcentra, opravljena junija 2014. Dejstvo, da je T2, ki ima okoli 175.000 naročnikov, nedavno končal v stečaju, pa tudi plačilne nediscipline med uporabniki ni povečalo. Kot je zatrdila upraviteljica, nimajo zaradi tega nič več neplačnikov.

Čukova je sodišču, ki je že potrdilo stroške poslovanja T2 do konca leta, pred kratkim tudi uradno predlagala, da ohrani podjetje kljub stečaju pri življenju. Prepričala se je, da bodo upniki v primeru nadaljevanja poslovanja T2 poplačani bolj, kot bi bili v primeru stečaja in prodaje stečajne mase. Na podlagi dosedanjega poslovanja ter načrtov za letošnje in prihodnje leto je Čukova presodila, da bi lahko T2 prihodnje leto končal z več kot šestimi milijoni evrov pozitivnega denarnega toka, medtem ko bi čisti dobiček družbe po letošnji pričakovani izgubi v višini treh milijonov evrov lahko dosegel slabih 700.000 evrov. V predračunu stroškov za prihodnje leto je upraviteljica podjetja, ki ima okoli 300 zaposlenih, predvidela za skupno več kot 43 milijonov evrov stroškov, večinoma jasno za stroške veleprodajnih storitev, zakupa hrbteničnih in drugih dostopnih povezav ter plač in drugih prispevkov zaposlenih. Na vprašanje, ali se stroški krčijo glede na lansko in letošnje leto, Čukova konkretno ni odgovorila. »Poslovni načrt smo prilagodili okoliščinam, v katerih se je znašlo podjetje ob uvedbi stečajnega postopka. Posebno skrbno smo načrtovali tako stroške kot tudi prihodke. Stroški so določeni glede na načrtovane poslovne aktivnosti, torej pričakovano rast prodaje,« je pojasnila.

Čukovi pa za zdaj tudi pogajanja s poslovnimi partnerji, kot vse kaže, ne delajo preglavic. Poročali smo že, da bi se lahko zataknilo pri dogovarjanjih o novih pogodbah na primer o medomrežnem povezovanju. Ker je T2 v stečaju, bi lahko poslovni partnerji zavrnili podpis novih pogodb ali drastično poslabšali pogoje, s čimer bi lahko ovirali poslovanje T2 in prišli do njegovih naročnikov. Možnosti, da se položaj T2 v pogajanjih ali v že sklenjenih pogodbah zaradi stečaja poslabša ali da s podjetjem partnerji zaradi tega celo prekinejo pogodbe, so po besedah Čukove vedno mogoče.

»Okoliščine smo skrbno preučili in jih ocenili kot manj verjetne,« dodaja. Tudi dosedanji stiki z distributerji televizijskih pravic ne napovedujejo težav. »Po dosedanjih stikih z distributerji ne pričakujemo sprememb v dogovorih s ponudniki televizijskih pravic,« je pojasnila Čukova.