Webb, ki je tudi vodja Fifinega odbora za boj proti diskriminaciji v nogometu, je nevzdržne razmere, pred katerimi si ne gre več zatiskati oči, ponazoril z v nebo vpijajočim primerom trenerja Chelseajevega mladinskega pogona Eddieja Newtona, ki je bil pomočnik Roberta di Mattea, ko so Londončani pred dvema letoma osvojili najpomembnejšo klubsko nogometno lovoriko, naslov zmagovalcev lige prvakov. Kljub temu dejstvu se Newton nikakor ni mogel zaposliti kot glavni trener članske ekipe, razlog za to pa bi lahko iskali, kot meni Webb, prav v barvi njegove kože.

"Pred nekaj meseci sem se srečal na kosilu s tem uspešnim mladim trenerjem, ki je potožil, da niti po osvojeni šampionski lovoriki ni mogel dobiti priložnosti za pogovor o službi, torej gre le za pogovor, kaj šele, da bi ga izbrali za glavnega trenerja. To niso prikrite stvari. Takšna krivica prav bode v oči in te udari v obraz," je bil nazoren Webb, sicer predsednik Concacaf, konfederacije severno- in srednje ameriških zvez ter karibskih otokov.

Webb, ki prihaja s Kajmanskih otokov, kjer je predsednik tamkajšnje nogometne zveze, je angleške nogometne klube pozval k sprejetju novih pravil, s katerimi bi uredili to področje. Za zgled pa bi si lahko vzeli ameriško nogometno ligo NFL, ki je sprejela posebno pravilo poimenovano po Danu Rooneyju, na podlagi katerega so tamkajšnji klubi dolžni med kandidate za pogovor o trenerskem mestu vključiti tudi pripadnike manjšin.

"Ali res potrebujemo sistem kvot, s katerimi bomo zagotovili, da bodo lahko položaje zasedali ljudje na podlagi njihovih sposobnosti in ne barve kože? Žalostno, ampak odgovor je pritrdilen," je še dejal Webb. V 92 klubih v štirih vrhunskih angleških ligah sta le dva trenerja temnopolta, Chris Powell v moštvu Huddersfield Town's in Keith Curle v ekipi Carlisle United.