Medtem ko stečajnemu upravitelju Primorja Rudiju Hramcu za nakup 97-odstotnega lastniškega deleža Cestnega podjetja Nova Gorica (CPG) ni uspelo pridobiti nobene ponudbe, je zavezujočo ponudbo za nakup kamnoloma Laže oddal ravno CPG. Če bo načrtovano prodajo potrdilo še sodišče, bo CPG za kamnolom odštel 5,6 milijona evrov. Kljub temu da mu ni uspelo prodati delnic CPG, je Hramec z izkupičkom od javne dražbe zadovoljen.

Zakaj so se v CPG odločili za nakup kamnoloma, nam pri direktorju družbe Kristjanu Mugerliju ni uspelo preveriti, ker je bil za komentar nedosegljiv. Po oceni poznavalca razmer pa so v družbi oddali zavezujočo ponudbo, ker so kamnolom do zdaj dve leti najemali in ker bo z njim CPG postal zaključena celota. Kamnolom Laže, ki se razprostira na 372.000 kvadratnih metrih, med drugim vključuje tudi asfaltno bazo. Upravna stavba kamnoloma je bila zgrajena leta 2008. V lanskem letu so v CPG za Laže sicer pridobili okoljevarstveno dovoljenje za predelavo gradbenih odpadkov in dokončali investicijo v napravo za dodajanje recikliranega asfaltnega granulata v svežo asfaltno zmes.

Za nakup delnic CPG in kamnoloma je izhodišča cena znašala 14,3 milijona evrov. Pri javnem zbiranju ponudb je Hramec predvidel tudi ločeno prodajo delnic in kamnoloma. Medtem ko je izklicna cena za delnice znašala 8,7 milijona evrov, je bila za kamnolom določena pri 5,6 milijona evrov.

CPG, ki predstavlja zdravo jedro Primorja, iz leta v leto bolje posluje. Prihodki od prodaje so se lani zvišali za tretjino, na 49,5 milijona evrov. Približno dve tretjini prihodkov je družba lani dosegla s posli z državo. To je bilo za skoraj četrtino več od načrtovanih. Medtem ko je CPG leta 2012 dosegla 52.000 evrov čistega dobička, ga je lani pridelala 742.000 evrov. Od vsote vseh sredstev v višini 26,8 milijona evrov je imela konec lanskega leta družba približno 60 odstotkov dolžniškega kapitala. V lanskem letu je CPG v povprečju zaposlovalo 320 delavcev.