Kot je v izjavi po zaključku kriminalistične preiskave pojasnil Bangijev, je kazensko ovadbo zoper njega, kot izgleda, podal sosed, in sicer zaradi suma zlorabe uradnega položaja pri prodaji funkcionalnega zemljišča. Isti sosed je po njegovih navedbah v preteklosti sprožil več postopkov, a neuspešno.

Ob tem je Bangijev navedel, da je hišo kot tako kupil na trgu in ni bila last občine. Sam se zaradi svojega položaja na občini zaveda "nevarnosti, da lahko pride do takih misli. Zato smo bili zelo pazljivi pri tem postopku in zagotavljam, da je postopek kot tak tekel v skladu z vsemi predpisi in da ni prišlo do nobene zlorabe položaja".

Zasegli dokumentacijo

V postopku so kriminalisti zasegli tudi določeno dokumentacijo, predstojnik urada za okolje in prostor pa je prepričan, da bo v tem primeru, tako kot pri dosedanjih pritožbah njegovega soseda, sum o zlorabi položaja zavržen.

Ker je pri izdaji gradbenega dovoljenja moralo določene dokumente izdati več oseb, je prišlo do zasega dokumentacije iz več uradov, iz istega razloga pa so bili v preiskavi udeleženi tudi drugi, je še pojasnil Bangijev.

Z MOK so sporočili, da so kriminalisti med preiskavo v prostorih občine zahtevali dokumentacijo, povezano s prodajo funkcionalnega zemljišča in komunalnim urejanjem parcele v katastrski občini Semedela, MOK pa je pri tem kriminalistom vso zahtevano dokumentacijo prostovoljno izročila.

Preiskali tudi Popovičeve prostore

V preiskavo so bili vključeni prostori župana Borisa Popoviča kot zastopnika MOK in treh občinskih javnih uslužbencev, ki so zaposleni na uradih, na katerih se vodijo postopki, povezani z izdajo gradbenega dovoljenja.

"Iz odredbe o hišni preiskavi je razbrati, da se očitki kriminalistične preiskave nanašajo na postopek prodaje funkcionalnega zemljišča družinskemu članu javnega uslužbenca, zaposlenega na Mestni občini Koper, kateremu se zaradi tega očita zloraba javnega položaja ali uradnih pravic. Prav tako iz odredbe izhaja, da se je postopek začel na podlagi ovadbe soseda nepremičnine, ki je predmet obravnave," so navedli na MOK.

Na občini so sicer prepričani, da so bili vsi uradni postopki izpeljani zakonito in gospodarno ter v skladu z veljavnimi predpisi. Hkrati pa ugotavljajo, da se bo morala zakonitost in pravilnost delovanja MOK, njenih funkcionarjev in uradnikov žal "še enkrat več dokazovati na sodišču".

S koprske policijske uprave so dopoldne sporočili, da zaradi preiskovanja kaznivega dejanja s področja gospodarske kriminalitete opravljajo hišne preiskave na koprski občini in na naslovu stalnega prebivališča enega od osumljenih, zaposlenega na občini, osumljene pa so štiri osebe.