Potem ko so gostje 14 sekund pred koncem izenačili na 29:29, so Koprčani želeli hitro izvajati žogo s sredine igrišča. A sodnik je zahteval, naj se izvajanje ponovi, ob tem pa je z roko nakazal ustavitev igralnega časa. Primorci so znova izvajali sredino, a se je takoj oglasila sirena za konec tekme. Očitno časomerilec ni upošteval sodnikovega znaka in je pustil, da je ura tekla. A sodnika sta označila konec tekme in Škofjeločani so od veselja popadali po tleh, nato pa odšli v garderobo. A Cimosovi igralci, strokovni štab in funkcionarji so začeli prepričevati sodnika in delegata, da je prišlo do napake pri merjenju časa. Medtem je časomerilec izginil, a so ga kasneje našli, sodnika Humek in Škvarč pa sta odločila, da se mora odigrati še devet sekund. Igralci Loke (nekateri so že bili slečeni in pod tušem) so morali po petnajstih minutah nazaj na igrišče, Uroš Rapotec pa je ob dveh igralcih več v zadnji sekundi dosegel zmagoviti zadetek za Cimos.

Za incident sta nekaj minut pred koncem poskrbela tudi Uroš Elezović (Cimos) in Gregor Cvijič (Loka). Na spletu se je pojavil posnetek, ki jasno kaže, da je koprski igralec pristopil k trenerju Škofjeločanov, mu naslonil čelo na glavo in nekaj govoril. Cvijič ga je nato odrinil z roko, nato pa je pristopil sodnik in obema pokazal le dvominutno izključitev. A to je bil v Bonifiki šele uvod v prej opisana dogajanja ob koncu tekme...