Na kraju dogodka so bili poleg gasilcev tudi policisti. Tiskovni predstavnik Policijske uprave Ljubljana Vinko Stojnšek je potrdil, da je bila policija tam le informativno in da je bila po njihovih informacijah vzrok za izpustitev preprečitev materialne škode zaradi snega. Kajdiž je povedal, da je bil balon že očiščen in ponovno napihnjen.

Tamkajšnji sosedje pa so nam povedali, da se proti omenjenemu balonu borijo že dlje časa, saj je zelo moteč zaradi hrupa, zastira jim svetlobo, poleg tega pa trdijo, da je postavljen na črno. Kajdiž zavrača omenjene navedbe in pravi, da imajo vsa potrebna dovoljenja, ki dokazujejo, da napihljiva konstrukcija ni črna gradnja.

Kot so nam pojasnili okoliški stanovalci, bi moral nogometni klub, ki se je pred časom imenoval NK Olimpija Bežigrad (NKOB), leta 2008 napihljivo konstrukcijo po odločbi inšpektorata za okolje in prostor odstraniti ter vzpostaviti prvotno stanje. Klub se je na odločbo sicer pritožil, a je ministrstvo za okolje in prostor (MOP) kot drugostopenjski organ pritožbo zavrnilo in pritrdilo odločitvi republiškega inšpektorata.

MOP je namreč ugotovilo, da je NKOB postavil začasni objekt, in sicer prenosni zložljivi balon nad športnim igriščem, za katerega bi moral po Pravilniku o vrstah zahtevnih, manj zahtevnih in enostavnih objektov, o pogojih za gradnjo enostavnih objektov brez gradbenega dovoljenja in o vrstah del, ki so v zvezi z objekti in pripadajočimi zemljišči (v nadaljevanju Pravilnik), pridobiti soglasje upravljavca cest ter kulturnovarstveno in vodno soglasje.

Ker zadnjih dveh nogometni klub ni pridobil, je MOP 24. aprila 2008 z odločbo ugotovilo, da niso bili izpolnjeni vsi pogoji, ki jih Pravilnik predpisuje za gradnjo enostavnega objekta brez gradbenega dovoljenja. Zaradi tega bi investitor moral pridobiti gradbeno dovoljenje, še ugotavlja ministrstvo. Kot so sporočili iz inšpektorata za okolje in prostor, je nogometni klub nato odstranil napihljivi balon. Kajdiž pa nam je po drugi strani povedal, da balon v celoti ni bil odstranjen. Klub balon odstrani zgolj čez poletje, jeseni pa ga znova napihnejo. Gradbenega dovoljenja ne potrebujejo, pojasnjuje Kajdiž, ker zaradi pomanjkanja denarja ni bila izvedena nobena investicija, ki bi zahtevala to dovoljenje.

Z inšpektorata so nam sporočili, da je gradbeni inšpektor uvedel nov postopek zoper gradnjo, v katerem šele ugotavlja novo dejansko stanje, na podlagi katerega bo inšpektorat izdal odločbo o primernosti objekta. Ker postopek še ni zaključen, nam več podatkov o gradnji niso sporočili.