Prvi odzivi Trigranita so bili zadržani, pojasnili so le, da se bodo morali o projektu z Mestno občino Ljubljana in Slovenskimi železnicami še dogovoriti. To je za madžarsko-kanadsko multinacionalko, ki se ubada s težavnimi pogajanji z bankami za kreditiranje dobrih 300 milijonov evrov vrednega projekta, še drugi udarec v vrsti, saj so morali skoraj dve leti čakati popravke zazidalnega načrta, ki bi sicer za vedno potopil projekt poglabljanja železniških tirov. Tako sta po novem načrtu postajna dvorana in garažna hiša premaknjeni nad zemljo, na območju današnjega Gospodarskega razstavišča je predvidena nova 70-metrska stolpnica, stolpnici na koncu Vilharjeve oziroma Masarykove ulice pa sta povišani za dve oziroma štiri nadstropja, na največ 72 metrov.

S spremembami zazidalnega načrta za potniški center se višajo tudi stroški za komunalno urejanje območja - za razširitev Masarykove ceste, premik Vilharjeve ceste in širši podvoz pri Šmartinski cesti. Skupaj bo gradnja komunale stala vrtoglavih 57,7 milijona evrov, kar bo občina pokrila z 61 milijoni evrov komunalnega prispevka, ki ga bodo plačali vlagatelji.

Na seji, ki so jo zaznamovali novi prostorski akti, so ljubljanski mestni svetniki sprejeli dolgo pričakovani občinski podrobni prostorski načrt za območje Roške kasarne, kjer je predvidena gradnja treh umetniških akademij, srednje ali višje šole in poslovno-stanovanjskega objekta.

Skozi mestni svet je šel tudi dopolnjeni osnutek odloka o občinskem podrobnem prostorskem načrtu za staro Šiško, ki predvideva rekonstrukcijo območja med Celovško cesto ter Frankopansko, Gubčevo in Žibertovo ulico. Na območju bodo odstranjeni vsi objekti, razen dveh manjših poslovnih stavb na Frankopanski 5 in 9. Namesto tega bodo zrasli nakupovalno središče ter dve 63-metrski stolpnici. Na strehi lokalnega centra bo urejen interni park z otroškim igriščem za stanovalce obeh stolpnic, ki bosta imeli največ 78 stanovanj. V kletnem delu so predvidena potrebna parkirna mesta za novo zazidavo in še dodatnih 50 parkirnih mest za okoliške prebivalce.

Svetniki SDS so ob tem opozorili, da je predvidenih zelenih površin le za vzorec, še te pa naj bi bile namenjene le lastnikom stanovanj. Po besedah Petra Sušnika (SDS) je osnutek tega prostorskega akta tako slab, da bi ga morali zavrniti, vlagatelj pa bi moral pripraviti nov načrt. "Sprašujem se, kaj je Šiška za vraga storila, da vedno 'nastrada' s parcialnimi prostorskimi akti. Razočaran sem nad tem, kar se v Šiški načrtuje," je opozoril Sušnik. Kar je potrdil tudi predsednik četrtne skupnosti Šiška Igor Bambič, saj, kot pravi, bližnji stanovalci nasprotujejo tako visokim stolpnicam, ki povsem odstopajo od višin v sosednjih območjih.

Manj pripomb je bilo na osnutek prostorskega akta za območje nekdanjih Učnih delavnic za blagovnico Astra za Bežigradom, kjer naj bi v obliki črke L zgradili med seboj povezani stanovanjski stolpnici s 164 stanovanji. Nižja bi po osnutku lahko imela osem nadstropij, višja 13, vmesni deli pa od pet do sedem.