Ne le sramoten poraz proti Barceloni v Španiji (21:45), dogajanje v Blaugrani je zasenčil domnevno rasistični izpad celjskih navijačev. Ko je temnopolti Francoz Dika Mem v 35. minuti dosegel svoj četrti gol in ob tem (menda nehote) s komolcem udaril v obraz celjskega igralca Josipa Šarca, je skupina okoli 40 celjskih navijačev zakuhala velik incident. Njihovo čudno oponašanje opičjega glasu, ki ima rasistično konotacijo, je šokiralo tako Barcelonine igralce kot navijače v dvorani in gledalce pred televizijskimi zasloni.

Florijani se niso opravičili

Po tekmi so se vodilni možje celjskega kluba, trenerski štab in igralci opravičili 22-letnemu Memu (naslednji dan tudi Barceloni) ter obljubili, da bodo poiskali odgovorne za škandal. Pozneje je Mem na družbenih omrežjih objavil svojo fotografijo s tekme in jo opremil še s tremi opicami. Celjska navijaška skupina Florijani se ni opravičila, saj je zavrnila vse obtožbe s pojasnilom, da se nikoli ne bi spustila na tako nizko raven. Florijani so poudarili, da so bili njihovi protesti namenjeni spornim sodniškim odločitvam, ne pa tudi samima sodnikoma, za katera menda niso vedeli, kakšnega rodu sta. Le v vednost: pravico sta delila Francoza Karim in Raouf Gasmi, za katera je že po imenu in priimku jasno, kakšnega rodu sta. Zdaj lahko v Celju zgolj upajo, da jih evropska zveza EHF ne bo ostro kaznovala.

Rezultatsko bolje kot Celjani jo je odnesel Zagreb na Danskem, ki je proti Aalborgu izgubil »le« z desetimi goli razlike (20:30). Hrvati so na začetku drugega polčasa zaostajali za gol (12:13), nato pa je sledila ofenziva Dancev. Ti so izkoristili razpad sistema v igri Zagreba (le 43-odstotna uspešnost pri strelih na gol, tri zgrešene sedemmetrovke, številne tehnične napake, rdeča kartona za Davida Mandića v 41. in Darka Stojnića v 45. minuti) in v manj kot 13 minutah naredili neverjeten delni izid 9:0. Zagrebov trener Branko Tamše (njegovi ekipi je levokrilni igralec Sebastian Barthold, Norvežan v dresu danskega kluba, nasul kar 12 golov iz 13 strelov, in je po dveh krogih prvi strelec lige prvakov z 19 goli) je takole ocenil razplet: »Dobro smo analizirali Aalborgovo igro in postavili taktiko, za katero smo bili prepričani, da bo uspešna. V prvem polčasu smo igrali tako, kot smo se dogovorili, v drugem pa so Danci kaznovali vse naše napake in v fantastičnem vzdušju zasluženo visoko zmagali.«

Slovenski kvartet klonil v Parizu

Derbi v celjski skupini A med PSG in Pickom Szeged so dobili gostitelji Francozi s 30:25, štirje Slovenci v madžarskem klubu so skupaj dosegli le tri gole: Dean Bombač dva, Matej Gaber enega, Nik Henigman in Mario Šoštarić nobenega. Pick, ki je v prvem krogu doma premagal Barcelono z 31:28, je v Parizu še v 36. minuti držal remi (18:18), po nizu PSG s 6:1 v desetih minutah pa je bil zmagovalec odločen. »Nismo si zaslužili poraza s petimi goli razlike, saj smo bili večji del tekme zelo enakovreden tekmec,« je dejal Pickov trener Juan Carlos Pastor. Goste sta pokopala Nikola Karabatić (8) in Nedim Remili (6), ki sta skupaj dosegla skoraj polovico golov za PSG, trener Raul Gonzalez pa je dodal: »Po odlični Pickovi predstavi proti Barceloni smo vedeli, da nas čaka težko delo. V prvem polčasu smo še imeli težave v igri in smo se mučili, v drugem pa smo obrambo dvignili na visoko raven, kar je bil tudi ključ do uspeha.«

Na derbiju skupine B med Veszpremom in Kielom (31:37) Madžari v šestdesetih minutah niso niti enkrat vodili, že v prvem polčasu pa so dvakrat pridelali pet golov zaostanka (10:15, 11:16). V nadaljevanju se Veszpremu (Nilsson in Yahia po 5, Blagotinšek in Gajić po 3, Marguč 1, Mačkovšek 0) ni uspelo približati na manj kot dva gola minusa proti trikratnim evropskim prvakom iz Kiela. Za Nemce (Landin 17 obramb, Reinkind 8 golov, Bilyk in Pekeler po 7) je Slovenec Miha Zarabec ob Blatnem jezeru dosegel pet golov: »Če želite zmagati v Veszpremu, morate igrati na zares visoki ravni. Tekmo smo odlično odprli in v tem slogu tudi nadaljevali do konca, tako v obrambi kot v napadu. Ko na tekmi začutimo priložnost za uspeh, jo seveda želimo izkoristiti – in prav to smo odlično storili tudi na Madžarskem.«