Že po prvem poletu letošnje zadnje tekme svetovnega pokala je Stefan Kraft dal vedeti, da v boju za zadnji lovoriki ne bo presenečenj. Znova je dosegel oznako 250 metrov, po osmih poletih druge serije pa se je zaradi okrepljenega vetra žirija odločila prekiniti tekmovanje. Kraft ima sicer letos tudi že dve zlati medalji s svetovnega prvenstva. Po bolezni in težavah na novoletni turneji je bil Avstrijec vidno razbremenjen in se bo izjemne sezone, ko je bil v zaključku za nekaj razredov boljši od tekmecev, spominjal še dolgo po dvigu kristalne trofeje.

Slovenci sezono sklenili spodbudno

Peter Prevc je ob prekinitvi zadržal šesto mesto, le dve točki za njim je Jurij Tepeš svojo sezono zaključil na osmem mestu. Z 231,5 metri v prvi seriji je lahko bolj zadovoljen kot ob včerajšnjih dosežkih, ko je ob pristankih zmajeval z glavo. Jernej Damjan je v drugo sicer skočil blizu svojega osebnega rekorda, a 226 metrov mu ne bodo priznali; zasedel je 25. mesto. Mesto pred njim je bil Anže Lanišek, mladi Domen Prevc, ki je zablestel v uvodu sezone, je zaključil s 17. mestom. Trener Goran Janus pravi, da bo potrebno njegov talent vztrajno razvijati, brusiti, vesel pa je bil tudi tega, da je uspešno prestal krstne polete. Tresle se namreč niso le smuči Domna Prevca.