Hrvati so do četrtfinala nanizali sedem zaporednih zmag, Ukrajinci pa so s prebojem med najboljšo osmerico stare celine poskrbeli za enega največjih presenečenj eurobasketa 2013. Hrvati so ob bučni podpori navijačev prišli do osme zmage, Ukrajinci pa so že z uvrstitvijo v četrtfinale dosegli največji uspeh na prvenstvih stare celine.

Hrvati bodo v polfinalu igrali proti zmagovalcu zadnjega četrtfinala med Latvijo in Italijo, Ukrajince pa čaka tekma za razvrstitev od 5. do 8. mesta, kjer jim bodo nasproti stali poraženci zadnje tekme najboljših osmih ekip.

Ukrajinci se niso ustrašili izkušenejših tekmecev in tekmo začeli odločno. Najprej so povedli s 5:2, nato 12:5, v nadaljevanju pa je Hrvaška le zaigrala bolje in izenačila. Na odmor bi lahko odšla s prednostjo dveh točk, a je izid prve četrtine (22:22) 32 sekund pred koncem postavil Eugene Jeter. Ukrajinci so stik s tekmeci še držali v uvodu druge četrtine. Od 17. minute dalje so Hrvati polnili nasprotni koš, z delnim izidom 13:0 pobegnili Ukrajini in na odmor odšli s prednostjo 16 točk (51:35).

Hrvati so drugi polčas odprli s trojko Krunoslava Simona in še povišali prednost. Ukrajinci so v 24. minuti zmanjšali razliko na 49:61, se v 30. minuti znašli znova v zaostanku za 13 točk, v zadnjih sekundah pa z dvema zaporednima košema pred zadnjo četrtino zaostajali za devet (61:70). Hrvaška je s petimi zaporednimi točkami v uvodu zadnjih desetih minut znova nekoliko pobegnila. Ukrajina se je uspela približati na deset točk zaostanka, bližje pa do konca ni več zmogla. Hrvati so na krilih glasnih navijačev prek Bojana Bogdanovića v zadnji minuti dosegli tri točke s črte prostih metov in začeli slaviti nov uspeh.

Ključni mož hrvaške zmage je bil Simon s 23 točkami, ob tem je dosegel pet trojk, 14 točk je prispeval Bogdanović. Na drugi strani je bil najbolj razpoložen Jeter, ki se je ustavil pri 19 točkah.