"Rad bi dejal, da kljub temu, da nismo povsem zadovoljni, sprejemamo opravičila štirih držav kot prvi korak, saj želimo nadaljevati odnose z njimi," je dejal Morales. Predsednik je napovedal tudi, da bo veleposlanike, ki jih je iz omenjenih držav poklical na posvetovanje, poslal nazaj.

A hkrati se Bolivija ne želi odpovedati pravici do sprožitve postopkov pred ustreznimi mednarodnimi organizacijami, saj želi zagotoviti, da se incident ne bo ponovil.

Preberite še: Snowden želi ostati v Rusiji, vendar letališča še ne bo zapustil

Spomnimo ...

Moralesova pot iz Moskve v La Paz se je 2. julija občutno podaljšala, potem ko so njegovemu letalu Španija, Italija, Francija in Portugalska zaprle zračni prostor zaradi suma, da je na krovu nekdanji analitik ameriške agencije za nacionalno varnost Snowden, ki ga ZDA iščejo zaradi objave zaupnih podatkov.

Zato je bilo Moralesovo predsedniško letalo prisiljeno pristati na dunajskem letališču, kjer je bilo kar 13 ur. Na letalu Snowdna ni bilo, tako kot je ves čas trdil La Paz.

Bolivija se je zaradi incidenta pritožila pri ZN in pri komisiji ZN za človekove pravice. La Paz trdi, da so evropske države kršile mednarodne dogovore o zračnem prometu in ogrozile predsednikovo življenje.