Policija kot pogrešano obravnava tisto osebo, ki je iz znanih ali neznanih vzrokov odsotna iz določenega okolja, o čemer je policija obveščena oziroma to sama ugotovi. Pogrešanje lahko prijavi vsakdo, ne glede na to, ali je s pogrešanim povezan prek družinskih, delovnih ali širših socialnih vezi. Ob prijavi je treba podati osebne podatke pogrešanega, kot so ime in priimek, rojstni datum, kraj rojstva, naslov bivališča, spol, državljanstvo ter nekaj bližnjih oseb.

Za uspešno iskanje potrebujejo policisti tudi podatke, kje in kdaj je bila oseba pogrešana ter kdo jo je nazadnje videl, kje in s kom je takrat bila. Prav tako je pomemben natančen opis osebe, kakšne so njene fizične značilnosti in kako je bila oblečena. Navesti je treba tudi morebitne prejšnje odsotnosti, kakšne so bile izjave in vedenje pred pogrešanjem in kaj so že ukrenili za najdbo osebe, ali obstaja sum kaznivega dejanja ter kje in kako bo dosegljiva oseba, ki je prijavo podala. Če obstaja sum, da bo pogrešana oseba najdena mrtva, policija za morebitno prepoznavanje identitete potrebuje fotografijo, prstne odtise ali podatke o obstoju zobozdravstvenega kartona, dodajajo na policiji.

Osnovni podatki o pogrešani osebi, splošne okoliščine in fotografija se s soglasjem svojcev lahko objavijo na spletni strani policije. Ob tem policisti opozarjajo, da je iskanje pogrešanega lahko uspešno le v sodelovanju s prizadetimi osebami in širšo javnostjo. Na spletni strani policije pozivajo vse, ki bi pogrešano osebo opazili ali kar koli vedeli o njenem izginotju, da o tem obvestijo najbližjo policijsko postajo ali pokličejo telefonsko številko 113 oziroma anonimno številko 080 1200.