Po podatkih letalske družbe je nesrečo preživelo sedem ljudi. Po navedbah očividcev je letalo pristalo tik pred začetkom pristajalne steze in zapeljalo v plitvo kotanjo, nato pa zagorelo.

Letalo boeing 737 s 160 potniki na krovu in šestimi člani posadke, ki je bilo na poti iz Dubaja v Združenih arabskih emiratih, je strmoglavilo ob pristajanju okoli 6.30 po lokalnem času v bližini kraja Mangalore. Kot ob tem poroča britanska televizijska mreža Sky News, je letalo pilotiral britanski državljan srbskega rodu Zlatko Glušić. Tako 55-letni pilot kot kopilot, ki sta v nesreči umrla, naj bi bila po poročanju tujih agencij zelo izkušena, oba z več tisoč urami naleta.

Zakaj je prišlo do nesreče, za zdaj ni znano. Kontrola letenja v New Delhiju je sporočila, da je bila vidljivost, čeprav je na območju močno deževalo, ob pristajanju zadostna, poleg tega pa posadka ni poslala nobenega klica na pomoč. Prav zato strokovnjaki domnevajo, da je po vsej verjetnosti šlo za tehnično napako. Več bodo razkrili podatki iz črne skrinjice letala, ki so jo preiskovalci na kraju nesreče že našli.

Reševalci so kmalu prispeli na kraj nesreče, vendar je bilo reševanje na dokaj nedostopnem gozdnatem pobočju precej oteženo. Letališče, v bližini katerega je prišlo do nesreče, je kakšnih 20 kilometrov oddaljeno od obalnega mesta Mangalore. Letenje v Mangalore velja za dokaj zahtevno. Letališče se namreč nahaja na vrhu hriba, le kakih 30 metrov od vzletno-pristajalne steze pa so globoke soteske.

Najhujša letalska nesreča v Indiji se je zgodila leta 1996, ko sta nad indijsko prestolnico New Delhi trčili dve potniški letali in so umrli vsi potniki obeh letal. Bilo je 349 smrtnih žrtev.