S tem je dolgo zapuščeno in nevzdrževano, a spomeniško zaščiteno hotelsko poslopje z začetka 20. stoletja vsaj na videz zavarovala pred neželenimi obiskovalci, ki bi ga morda razdejali še bolj, kot sta ga že dva požara v letu 2006, po katerih je ostalo praktično brez strehe.

Po sklenitvi posla je mednarodna nepremičninska razvojna skupina Mawared s sedežem v Luksemburgu, ki se loteva investicijskih projektov tako v evropskih kot arabskih državah, napovedala, da bo stari Bellevue kot "ikono starosvetnega šarma" ohranila v njegovi prvotni podobi, hkrati pa mu z razširitvijo dodala moderne elemente, kar naj bi na več kot 10.000 kvadratnih metrov uporabne površine združili v "butični" hotel s petimi zvezdicami, s približno 90 sobami in apartmaji, restavracijo, pivnico, poslovnim središčem in centrom za dobro počutje.

Že ob nakupu propadajočega objekta so bili seznanjeni z jasno postavljenimi omejitvami za projekt, ki izhajajo iz kulturnospomeniške zaščite hotela in njegove lege na samem robu krajinskega parka, za katerega velja tudi poseben varstveni režim. Predstavnik družbe Mawared International Graham Leask je takrat ocenil, da bodo jeseni lahko že zaprosili za gradbeno dovoljenje za ustrezno usklajen projekt obnove in razširitve hotela. Vendar se je izkazalo, da bodo za pripravo dobrega projekta potrebovali več časa. "Pri prečiščevanju različnih zasnov za načrtovani butični hotel se je naša projektantska ekipa močno oprla na slovenske strokovnjake. Pri projektu za obnovo spomeniško zaščitene stavbe starega hotela je od vsega začetka sodelovala s pristojnimi organi za prostorsko načrtovanje ter za varstvo kulturne dediščine in varstvo narave. Novi hotel Bellevue bo tako združeval najboljše iz preteklega in sodobnega sveta," ocenjujejo v družbi Mawared International, ki je v Ljubljani že odprla svojo podružnico za izvedbo projekta Bellevue. "Trenutno pripravljamo potrebno dokumentacijo za pridobitev vseh potrebnih soglasij za projekt in ocenjujemo, da bo ta pripravljalna faza trajala najmanj 6 mesecev. Pričakujemo, da bomo novi hotel Bellevue dokončali v treh letih," so nam odgovorili iz družbe Mawared International.

Ljubljanski podžupan Janez Koželj je povedal, da je prvi dve varianti zasnove za obnovo in razširitev hotela Bellevue dobil od investitorja že julija, na septembrskem sestanku pa so jih presojali še skupaj s predstavniki državne agencije za okolje ter zavodov za varstvo kulturne dediščine in za varstvo narave. Kasneje pa so jim poslali še šest podrobneje razdelanih različic zasnove bodočega hotela, izmed katerih je MOL investitorju predlagala izbiro tiste, po kateri bi za učinkovit kontrast zraven obnovljene hotelske stavbe s secesijskimi prvinami postavili izrazito sodoben hotelski objekt s stekleno fasado. Prednost te različice za razširitev hotelskih zmogljivosti Bellevueja je tudi v tem, da za razliko od nekaterih drugih ne sega čez mejo zavarovanega območja krajinskega parka, je poudaril podžupan Koželj.

Vodja ljubljanske območne enote zavoda za varstvo narave Vesna Juran je to potrdila: "Ko smo pred kratkim na zadnjem sestanku s predstavniki družbe Mawared preverjali možne umestitve različnih variant novega objekta, smo na podlagi poprejšnjega dogovora, da gradnja ne bo posegala v krajinski park (KP), vsaj neuradno izbrali varianto, ki dejansko ne posega v KP Tivoli, Rožnik in Šišenski hrib."