Po zmagi proti Blejcem z 2:1 so Jeseničani premagali še hrvaškega prvaka Medveščaka iz Zagreba in postali prvi finalisti letošnje poletne lige. Začetek je bil neverjeten, saj se je zdelo, kot da so "železarji" nekoliko podcenili zmožnosti Zagrebčanov. V prvih sedmih minutah je bil tako Medveščak boljši nasprotnik, predvsem konkretnejši. V tretji minuti je bilo že kar 2:0 za hrvaške prvake in najzvestejši jeseniški navijači so bili že nekoliko na trnih. Toda njihovi ljubljenci so se hitro pobrali, pozabili na začetni šok in že do prvega odmora izid izenačili. Piko na i je na začetku drugega dela pritisnil mladi Miha Žbontar, ko je grobo napako Zagrebčanov kronal z zadetkom in s tem svoje moštvo povedel v vodstvo. Jeseničanom je po golu igra stekla in do vrha so napolnili mrežo Ulčarja. V zadnjem delu so hokejisti Acroni Jesenic nadzorovali dogodke na ledu, kljub temu pa je imel vratar Glavič polne roke dela, saj je nasprotnim napadalcem kar trikrat uspelo povsem samim pridrsati v njegovo območje. Gaber pa je s suverenimi obrambami le še enkrat več dokazal, zakaj je trenutno eden izmed vodilnih vratarjev v Sloveniji. "Smo v fazi priprav. Fantje so utrujeni in to se nam je poznalo v drugi tretjini, ko nismo znali zaustaviti naleta Jeseničanov. Kljub temu, da imajo `železarji` v svoji ekipi veliko novincev iz vrst Hit Casinoja, so pokazali, da znajo igrati zelo dobro. Nas danes čaka tekma proti Bledu in vse te tekme so za nas še kako dobrodošle," je po tekmi povedal lanskoletni trener Acronija Jesenic, zdaj Medveščaka, Pavle Kavčič.