V intervjuju za Nedeljski dnevnik, ki bo objavljen jutri, zavrača očitke, da v domovih za starejše niso naredili dovolj in da je tam v ozadju najbrž politična igra opozicije, zlasti SD. »Kar je zanimivo, saj so ravno oni več let vodili socialni resor, pod katerega sodijo tudi domovi, nastavljali so svoje ljudi na položaje, že takrat težkih razmer pa niso uspeli urediti,« pravi Gantar. Na vprašanje, zakaj se kot stranka upokojencev niso zavzeli za to, da bi prevzeli resor, kamor spadajo domovi za starejše, torej ministrstvo zadelo, družino in socialne zadeve, odgovarja: »Sam najbolje poznam področje zdravstva, ministrica Pivčeva pa je že prej zelo uspešno vodila kmetijsko ministrstvo in je bilo zato smiselno, da ga zadrži. Poleg tega pa smo se dogovorili za nov resor, katerega področje zajema demografijo in tudi starejšo populacijo. Vodil ga bo Desus.«

Tomaž Gantar ni prvič minister za zdravje. Ta resor je vodil že pri Janezu Janši in nato pri Alenki Bratušek, ko je odstopil. »Takrat sem odstopil, ker v koaliciji ni bilo posluha za težave zdravstva in zato nisem mogel izpeljati nobenih reform. Pogledi na rešitve so bili diametralno nasprotni. Bratuškova pa za težave v zdravstvu ni imela časa, v ospredju je bilo reševanje financ in bančnega sistema,« pravi. »Zato sem tokrat sam predlagal več točk v koalicijski pogodbi in jih v izogib enakim težavam uskladil znotraj koalicije in s predsednikom vlade. Zaenkrat sem deležen vse podpore,« opiše sedanje ministrovanje. Glede razkritij, da postopki nabave zaščitne opreme niso bili povsem transparentni pa pravi: »To je treba raziskati. Če so bile storjene napake, bo potrebno prevzeti odgovornost, tudi politično.«

Kaj se je dogajalo na Ptuju, kjer bolnišnica ni hotela sprejeti okužene iz doma starejših v Ljutomeru, kako je to kot minister sploh dovolil, zakaj sodelovanje z epidemiološko stroko ni bilo najboljše, o okuženih in umrlih s koronavirusom in o tem, kako bodo pomirili nezadovoljne člane stranke Desus preberite jutri v Nedeljskem dnevniku.