V šestnajstini finala evropske lige v nogometu bosta zaigrala dva Slovenca. To sta slovenska reprezentanta v dresu Apoela s Cipra Vid Belec (na fotografiji) in Roman Bezjak. Največje presenečenje je izpad vodilne ekipe nemškega prvenstva Borussie Mönchengladbach. Nemcem je za napredovanje zadostoval remi, a jo je sredi Nemčije premagala turška ekipa Basaksehir iz Carigrada, ki je poskrbela za šok z zmagovitim golom v 90. minuti.

6. krog, skupina G: Porto – Feyenoord 3:2 Glasgow Rangers – Young Boys 1:1, končni vrstni red: Porto 10, Glasgow Rangers 9, Young Boys 8, Feyenoord 5; skupina H: Espanyol – CSKA Moskva 0:1 (Bijol je igral od 86. minute za CSKA), Ludogorec – Ferencvaros 1:1 (Blažič je igral celo tekmo za Ferencvaros), končni vrstni red: Espanyol 11, Ludogorec 8, Ferencvaros 7, CSKA Moskva 5; skupina I: Gent – Oleksandrija 2:1, Wolfsburg – St. Etienne 1:0 (0:0) (Berić je igral celo tekmo za St. Etienne), končni vrstni red: Gent 12, Wolfsburg 11, St. Etienne 4, Oleksandrija 3; skupina J: Roma – Wolfsberger 2:2, Borussia Mönchengladbach – Basaksehir 1:2, vrstni red: Basaksehir 10, Roma 9, Borussia Mönchengladbach 8,Wolfsberger 5; skupina K: Slovan Bratislava – Braga 2:4 (Šporar je igral celo tekmo ter dosegel gol in podajo za Slovan, Bajrić je igral od 76. minute za Slovan), Wolverhampton – Bešiktaš 4:0, končni vrstni red: Braga 14, Wolverhampton 13, Slovan Bratislava 4, Bešiktaš 3; skupina L: Manchester United – AZ Alkmaar 4:0, Partizan Beograd – Astana 4:1, končni vrstni red: Manchester United 13, AZ Alkmaar 9, Partizan 8, Astana 3. jo