Derbi 10. kroga v boju za prvaka v najmočnejši slovenski košarkarski ligi je dobila Petrol Olimpija. Ljubljančani so v Novem mestu v zadnji četrtini strli odpor Krke in jo premagali še drugič v ligi za prvaka. Za največje presenečenje 10. kroga je poskrbel Helios, ki je bil v gosteh boljši od Primorske in se povzpel na četrto mesto lestvice. Dramatično je bilo v Šentjurju, kjer je bila tekma med domačini in Rogaško prekinjena. Tehnični komisar tekme Marjan Hafnar je v poročilu iz Šentjurja zapisal: »Prvi sodnik srečanja (Milan Španič, op. p.) je zaradi neprimernega vedenja članov navijaške skupine domačega kluba zahteval, da ti zapustijo dvorano. Organizator ni zagotovil odhoda navijačev iz dvorane in po 20 minutah čakanja so uradne osebe sprejele sklep, da se tekma prekine.« Dvoboj se bo pred praznimi tribunami nadaljeval danes ob 19. uri, ko bo Rogaška zadnjih deset minut branila prednost sedmih točk (58:51).

Trener Petrola Olimpije Zoran Martić po zmagi v Novem mestu ni skrival navdušenja: »Potrdili smo, da lahko tudi na gostujočem terenu odigramo čvrsto tekmo in na koncu zmagamo. Čeprav v napadu nismo odigrali najbolje, smo dokazali, da s solidno obrambo lahko premagamo Krko. Zmaga je za nas izjemno pomembna.« Sodeč po izjavi ni bil razočaran niti trener Krke Simon Petrov: »Odigrali smo solidno tekmo. Bomo pa morali odigrati zaključke tekme pametnejše.« Petrov je dodal, da so njegovi košarkarji po vodstvu doživeli nerazumljiv padec v igri.

Trener Primorske Jurica Golemac je priznal, da so domači košarkarji v dvoboj vstopili preveč sproščeno. »Sledila je nepotrebna nervoza, ki je trajala do konca tekme,« je pristavil in se zahvalil domačim navijačem za podporo s tribun. Po prvem domačem porazu Primorske so košarkarji Petrola Olimpije sami na vrhu lestvice, medtem ko je Krka z dvema porazoma v zadnjem tednu padla na tretje mesto.

Liga Nova KBM, za prvaka, izidi 10. kroga: Krka – Petrol Olimpija 71:79 (14:17, 38:37, 54:56, Jošilo 22, Đapa 10, Zagorac 9; Morgan 16, McCarron in Begić po 12), Sixt Primorska – Helios Suns 65:75 (12:19, 36:40, 49:57, Mulalić 17, Čakarun 15, King 13; Mahkovic 15, Đumić 12, Šaškov 11), Šentjur – Rogaška 51:58 (13:24, 30:38, 51:58 – tekma je bila prekinjena v 31. minuti in se bo nadaljevala danes ob 19. uri, Ilirija – Šenčur Ggd 80:83 (23:19, 34:45, 54:60, Šiško 21, Vončina 20, Čigoja 18; Murić 23, Pavić 18, Rebec 15).

Liga Nova KBM, za obstanek, izidi 9. kroga: LTH Castings – Hopsi Polzela 106:102 (24:29, 52:48, 79:77, Kralj 54; Čup 21), Mesarija Prunk Sežana – Celje 94:70 (22:16, 54:30, 74:49, Furlan 21; Krušič 19), Zlatorog Laško – Terme Olimia 78:79 (25:11, 37:30, 52:54, Thomas 28; Strnad 28).