Čeprav bi lahko kdo na podlagi podatka, da so košarkarji Rogaške zmago na domači tekmi proti Unionu Olimpiji dosegli s košem Dragiše Drobnjaka dobro sekundo pred zadnjim piskom sirene, sklepal, da so imeli veliko sreče in so šele proti koncu ujeli Ljubljančane ter jim prizadejali nepričakovan poraz, bi težko bil dlje od resnice. V znamenju odlične igre gostiteljev je bil namreč večji del tekme, predvsem pa prvi polčas, v katerem je pri Rogaški blestel Tadej Ferme (v tem delu igre je dosegel 14 od svojih 18 točk), gostov pa tako rekoč »ni bilo nikjer«.

Rogaška si je do odmora tako priigrala lepo prednost 13 točk, Olimpija pa je po vodstvu v prvi minuti tekme zaostajala vse do 37., ko jih je s trojko, eno izmed le treh zadetih njegove ekipe iz 21 poskusov, v vodstvo popeljal Brandon Jefferson. Sledila je precej izenačena končnica, v kateri so gostje s košem najboljšega igralca tekme Nikole Jankovića (26 točk, 10 skokov) osem sekund pred koncem povedli za točko, v zadnjem napadu pa je torej za zmago Rogaške izpod koša zadel Drobnjak. »Vprašanje je, kako bi se končalo, če bi mi boljše odigrali prvi polčas. O teh stvareh moramo razmišljati. V primeru, da bomo imeli v glavi, da lahko kakšno stvar opravimo tudi s pol moči, se bomo opekli. Menim, da je to opozorilo prišlo ob pravem času,« je po tekmi povedal gostujoči trener Gašper Okorn, ki s svojim moštvom do te tekme v domačem prvenstvu ni izgubil več kot tri mesece, precej bolj zadovoljen pa je bil domači Damjan Novakovič: »Večji del tekme smo igrali zelo dobro, v zadnji četrtini pa nismo imeli rešitve za razigranega Jankovića. Do zmage smo prišli z borbenostjo in zbranostjo.«

Deseto zaporedno zmago na domačem igrišču v slovenskem prvenstvu je medtem vknjižila Krka, ki je bila z izjemo večjega dela prve četrtine vseskozi v vodstvu, največ za 14 točk. »Igralce lahko pohvalim za borbeno predstavo, za kakšno bolj resno košarko pa je bilo preveč napačnih odločitev v napadu in obrambi. To bomo morali ob enako agresivni igri še popraviti,« kljub zmagi ni bil preveč zadovoljen Krkin trener Simon Petrov, medtem ko je gostujoči Boštjan Kuhar dodal: »Že na drugi tekmi zapored nam ni stekel met za tri točke, kar je bil tudi glavni razlog za poraz, smo pa že igrali bolj organizirano.« Na tretji tekmi lige za prvaka je Zlatorog, katerega košarkarji so sicer ponovno katastrofalno metali za tri točke (skupno so na zadnjih treh tekmah iz 58 poskusov zadeli le šestkrat), Helios v Domžalah premagal predvsem po zaslugi odlične tretje četrtine, ko jim je uspel niz 16:0 in v kateri so gostitelji dosegli le 4 točke. »Energijo in agresivnost nam je uspelo dvigniti na raven, ki nam lahko prinese dobre igre, a smo ob tem naredili preveč napak in izgubili preveč žog,« je po tekmi povedal domači trener Dejan Čikić, gostujoči Aleš Pipan pa je dodal: »Zmaga je bila zelo pomembna predvsem zaradi poraza na prvi tekmi proti Rogaški. Pomembno je, da spet pridemo k sebi in ujamemo zmagovalni ritem.«

Liga Nova KBM, za prvaka, 2. krog: Krka – Hopsi 76:64 (22:19, 43:34, 62:49, Rebec in Čebular po 16; Ćup 13, Bukovič 11), Rogaška – Olimpija 75:74 (27:18, 44:31, 57:53, Ferme 18, Davis 14; Janković 26, Jefferson 16), Helios – Zlatorog 60:67 (18:14, 34:35, 38:51, Vončina 20, Atanacković 10), za obstanek, 2. krog: LTH Castings – Šenčur 62:92 (19:17, 31:47, 39:68, Grum in Stopar po 17; Pavić 16), Portorož – Tajfun 54:89 (9:23, 22:47, 36:65, Škerbec 16; Grant 20), Primorska – Podčetrtek 78:72 (14:16, 37:33, 59:54, Zupan 21; Gibbs 18).