»Pogajanja se niso na nobeni točki ustavila, tako da vseeno nismo na začetku. Velik del je že dogovorjen in mislim, da smo blizu podpisu pogodbe,« ostaja optimističen Siniša Večič, eden izmed treh lastnikov podjetja PASAP, ki je leta 2010 dobilo v najem pozabljeni park med Kranjčevo ulico in Linhartovo cesto. Takrat so ga prevzeli v precej zanemarjenem stanju, neizkušeno misleč, da jim bo občina vsaj malo pomagala pri obnovi, zelo kmalu pa jim je postalo jasno, da nima smisla graditi kot najemnik, saj ti lastnik naložbe ne povrne. V želji po več kot le tekočem vzdrževanju so zato na ljubljansko mestno občino naslovili promotorsko vlogo za večjo naložbo, ki so jo na občini pozdravili z odobravanjem. Konec leta so objavili razpis, na katerega se ni prijavil nihče drug, in PASAP so tudi uradno izbrali za zasebnega partnerja.

Projekt oživitve savskega parka so zastavili tako, da bo občina odstopila 17.500 kvadratnih metrov veliko zemljišče z opremo v vrednosti okoli 951.000 evrov, PASAP pa bo prispeval 1,15 milijona evrov za posodobitev obstoječe in gradnjo nove športne infrastrukture. »Centralni objekt ne zadošča današnjim standardom in ne ponuja ustreznih pogojev za optimalno funkcioniranje športnega parka,« je glavni razlog za revitalizacijo športnega parka opisan tudi v proračunu za letošnje leto, po katerem pa naj bi občina letos vložila 5000 evrov za projektno dokumentacijo in zasebnik svoj del.

»V konkurenčnem dialogu smo pokazali svojo sposobnost, da projekt izpeljemo, tako da je z naše strani zadeva zelo enostavna, razumemo pa, da je občina zaradi slabih izkušenj v preteklosti zelo previdna,« je razumevajoč Verčič, ki je tudi prepričan, da je boljše daljše pogajanje in dobra pogodba kot brezglavo podpisovanje in neuspeh. Tudi za PASAP, ki je bil ustanovljen izključno za ta namen, je vsebina pogodbe navsezadnje zelo pomembna, saj bodo dobili športni park v upravljanje za trideset let.

Balon za tenis in rolkarski park

Čeprav je od začetka pogajanj minilo že več let, pa Večič pravi, da jih projekt še vedno zanima tako kot prvi dan, ko so podali pobudo na občino. »Mi nismo klasični investitorji, ampak entuziasti, ki nas motivira ljubezen do športa. S podjetniškega vidika bi bilo bolje investirati v kaj drugega, a se nam zdi res škoda odnehati na tej točki,« pravi eden izmed trojice teniških strokovnjakov. Veseli jih, da je osem teniških igrišč veliko v uporabi. V prihodnosti bi radi obnovili podlago ter postavili balon za igranje brez ozira na vreme. Pokrili bi tudi nogometno igrišče in rolkarski park, ki bi ga tudi ozvočili in osvetlili. Na novo naj bi postavili še prostore za piknik in sprostitev, v osrčju parka bo nastalo novo večnamensko igrišče, zraven njega pa največja pridobitev – sodoben objekt z garderobami, sanitarijami, fitnesom, velnesom in restavracijo. Z njim bodo izpolnili tudi pogoje za organizacijo večjih tekmovanj, kar si sploh zelo želijo.