''Zelo obžalujemo, kar se dogaja''

"Večkrat smo povedali, da zelo obžalujemo, kar se dogaja. Seveda pa smo malo zaskrbljeni, kako se vse poskuša takoj povezati z religijo," je mufti Grabus dejal glede napada na francoski satirični tednik Charlie Hebdo in posledičnim dogajanjem v Parizu, ki je minuli teden terjalo 17 smrtnih žrtev.

Skrbi ga, da se določeni načini delovanja iz drugih držav skušajo preslikati na Slovenijo. "Mislim, da bi mi v Sloveniji lahko pomagali drugim državam in jim pokazali, kako je mogoče dobro sobivati in deliti vrednote, ki so splošne," je dejal.

Izrazil razočaranje, da se islam v medijih povezuje z nasiljem

"Koran govori o tem, da ubiti enega človeka pomeni ubiti celotno človeštvo," je poudaril in izrazil razočaranje, da se islam v medijih povezuje z nasiljem. "Muslimani, ki prihajamo iz tega dela sveta, smo ravno zaradi napačnega poročanja medijev imeli zelo težke izkušnje. Po takšnih izkušnjah smo občutljivi do vprašanj, ki privedejo do tega, da ljudje poskušajo misliti, da je islam nasilna religija," je še dodal ob robu petkove tribune z naslovom Mohamed kot milost v Mariboru.

Ob tem je spomnil, da letos mineva 20 let od pokola muslimanov v Srebrenici. "Za to nikoli nismo obtožili kristjanov ali krščanske vere," je poudaril. V Srebrenici so sile bosanskih Srbov julija 1995 med vojno v BiH (1992-1995) ubile več kot 8000 Bošnjakov.