Na družbi, ki ima trenutno sedež praktično čez cesto v Dvorakovi ulici, smo poskusili izvedeti, kakšne imajo načrte z na novo pridobljeno nepremičnino. Zanimalo nas je tudi, ali imajo že izračune, koliko denarja bodo morali vložiti v projekt, a na vprašanja nam v družbi Rastoder niso odgovorili, ker da je direktor na službeni poti.

Če bo Rastoder želel izkoristiti že izdano in še vedno veljavno gradbeno dovoljenje, pa bo vsekakor moral pohiteti. Po besedah stečajnega upravitelja S1 Bojana Klenovška veljavnost gradbenega dovoljenja poteče 26. januarja prihodnje leto.

Ker je Mestna občina Ljubljana maja letos spremenila občinski podrobni prostorski načrt za območje Bavarskega dvora, ima Rastoder možnost, da se gradnje loti v dveh etapah. In sicer lahko najprej zgradi le štiri podzemne etaže in pritličje, nato pa preostalih 20 nadstropij, v katerih je po trenutno aktualnem projektu poleg poslovnih prostorov predvidenih tudi 26 stanovanj.

Z nakupom zemljišča pa bo Rastoder v vsakem primeru nase prevzel tudi odgovornost za zaščito gradbene jame. Ta je nujno potrebna sanacije, a je stečajni upravitelj ni mogel naročiti, ker v stečajni masi ni toliko denarja. Novi lastnik bo prav tako moral nadaljevati z izvajanjem meritev premikov v jami. Spomnimo, Klenovšek je večkrat poudaril, da je najboljša rešitev za sanacijo te zevajoče jame kupec, ki bi gradil.