Cerar obljublja nadaljevanje privatizacije

Premier Miro Cerar je v pogovoru za Reuters zatrdil, da bo vlada v prihodnjih dneh nadaljevala prodajo Telekoma Slovenije, saj je opustila idejo o razdelitvi operaterja na infrastrukturni in storitveni del, pri čemer bi prodala le storitveni del. Cerar je ob tem še poudaril, da bo Slovenija nadaljevala prodajo podjetij, ki so na prednostnem seznamu za privatizacijo.

Župec-Kranjčeva nova članica uprave NKBM

Nadzorni svet NKBM je včeraj za novo članico uprave druge največje slovenske banke imenoval Sabino Župec Kranjc, dosedanjo izvršno direktorico za področje finančnih trgov v NKBM. V upravi bo nadomestila Igorja Žibrika, ki je nedavno odstopil.

Lamperger novi direktor OZS

Skupščina Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije (OZS) je včeraj soglasno potrdila Danijela Lampergerja za novega direktorja zbornice. Lamperger je doslej to funkcijo opravljal kot vršilec dolžnosti.

Helios bo odpustil do 70 ljudi

V skupini Helios bo po dogovoru med vodstvom in sindikati delo v Sloveniji jeseni izgubilo še do 70 zaposlenih.

SGP Pomgrad dobil novo upravo

Nadzorni svet družbe SGP Pomgrad je imenoval novo tričlansko upravo, ki bo mandat začela marca 2015. Sedanji član uprave Igor Banič bo predsednik uprave, v upravi kot član ostaja Boris Sapač, ki bo pristojen za tehnično in komercialno področje, novi član uprave, pristojen za naložbe in kontroling, pa bo postal Iztok Polanič.

Pred vrati prodaja Granita

Mesec in pol po tem, ko so mariborsko sodišče in upniki podali soglasje k sklenitvi prodaje zdravega jedra propadlega bistriškega gradbinca Granita, je vendarle prišlo do podpisa pogodbe med stečajnim upraviteljem Brankom Đorđevićem in lastnikom podjetja Kitak Gradnje Andrejem Kitakom. Kitak za poslovno celoto delujočega dela Granita ponuja 7,5 milijona evrov.

Slovenci prodajajo optiko v Srbiji

Telekomunikacijski operater Targo Telekom, ki je v lasti slovenske poslovne skupine Nuba svetovanje in investiranje, se je odločil za prodajo optičnega omrežja v Srbiji. Omrežje obsega 1200 kilometrov optičnih kablov.

IMF svari pred bančništvom v senci

Različni finančni skladi naj bi prek bančništva v senci razpolagali s približno 60.000 milijardami dolarjev. Zaradi ohlapne regulacije v Mednarodnem denarnem skladu (IMF) ocenjujejo, da predstavlja bančništvo v senci tveganje za stabilnost finančnih sistemov, predvsem v ZDA. Najbolj se namreč razvija v državah z nizkimi obrestmi, kjer vlagatelji iščejo donosnejše naložbe.

Pripravila Jan Bratanič in STA