Novogoriški Hit je postal lastnik nepremičnine za igralnico Drive In, ki jo je doslej najemal od propadle družbe Daimond. Na včerajšnji javni dražbi mu je namreč uspelo kupiti Daimondovo hčerinsko družbo MMPštiri, lastnico nepremičnin na Vrtojbi. Za prodajo MMPštiri, na katerega je pred leti Daimond prenesel več nepremičnin, je stečajna upraviteljica Simona Goriup izklicno ceno določila v višini 1,2 milijona evrov in za toliko je bil MMPštiri tudi prodan. Hit je bil sicer edini dražitelj.

Predsednik Hitove uprave Dimitrij Piciga je pojasnil, da so se za nakup MMPštiri odločili, ker jim ne bo treba več plačevati najemnine v višini okoli 15.000 evrov na mesec. Poleg tega so se v družbi bali, da bi nepremičnino kupil kdo od konkurentov. Najemna pogodba bi se sicer iztekla leta 2016.

Goriupova bo v kratkem začela prodajati tudi skoraj 25-odstotni lastniški delež Daimonda v črnogorski družbi Hit Montenegro. Pri tem bo izklicna cena znašala 2,7 milijona evrov. Preostali lastniški delež v črnogorski družbi, ki ima v lasti hotel in igralnico, obvladuje Hit. V stoodstotni lasti slednjega je sicer zemljišče, na katerem se nahaja igralniško-hotelski kompleks. Črnogorsko igralnico so v Hitu pred kratkim že začeli prodajati, rok za oddajo zavezujočih ponudb pa se izteče sredi prihodnjega meseca. Na vprašanje, ali se bodo potegovali za nakup četrtine Hita Montenegro, ki ga prodaja Goriupova, je Piciga odgovoril le, da so z načrtovano prodajo seznanjeni in da prodajne pogoje preučujejo. Koliko sploh nameravajo iztržiti od prodaje črnogorske naložbe, Piciga včeraj ni želel razkriti, po neuradnih informacijah pa si v Hitu obetajo kupnino v višini okoli 30 milijonov evrov. Če bo prodaja uspela, bo moral Hit najprej osem milijonov evrov vrniti SID banki, ki ima na nepremičnini vknjiženo hipoteko. Poleg črnogorske namerava Hit v kratkem začeti še prodajo sarajevske igralnice, njena ocenjena vrednost pa znaša le milijon evrov.

V neobvladljive finančne težave, ki so lani najprej terjale prisilno poravnavo, nato pa stečaj, je Daimond pod vodstvom nekdanjega predsednika uprave Dušana Valenčiča pahnilo sodelovanje pri prevzemu Istrabenza. Za nakup teh delnic je Daimond, ki so ga obvladovale tudi že propadle družbe iz kroga NFD pod nadzorom Stanislava Valanta, pri bankah najel 19 milijonov evrov posojila. Med zgrešenimi odločitvami Daimonda je bila tudi večmilijonska naložba v igralnico v Limi, ki jo je pred leti zastavil skupaj z idrijskim Kolektorjem. Nasedli posel sicer preiskujejo kriminalisti.

V stečajnem postopku Daimonda so upniki skupaj prijavili 23,7 milijona evrov terjatev, od katerih jih je stečajna upraviteljica priznala 19 milijonov evrov. Konec leta 2012, torej malo pred začetkom insolvenčnega postopka, je negativni kapital družbe presegel devet milijonov evrov. Največji upnik Daimonda s terjatvami v višini dobrih 13 milijonov evrov je Gorenjska banka. Iz otvoritvenega poročila stečajnega postopka Daimonda je razvidno, da je imela družba ob začetku stečaja za 8,4 milijona evrov premoženja.