Velenjski poslovnež Tomaž Ročnik iz svojega poslovnega imperija, nad katerega se zgrinja vedno več upnikov, ne namerava spustiti celjske pekarske skupine Klasje. Tej so vedno bolj šteti dnevi, predlog Probanke, ki bi omogočil preživetje družbe in ohranitev več kot sto delovnih mest, pa je Ročnikova družba Millcom Skupina zavrnila. Na četrtkovi skupščini bi morali delničarji odločati o predlogu Probanke, po katerem bi izgubo pokrili v breme osnovnega kapitala, v naslednjem koraku pa bi banka družbo dokapitalizirala s pretvorbo 1,6 milijona evrov terjatev v njen kapital. S tem manevrom bi Probanka prevzela 66,6 odstotka Klasja, Ročnik pa bi na drugi strani izgubil dobršen del svojega lastniškega vpliva.

A čeprav je to edina možnost, ki bi preprečila stečaj Klasja, direktorica družbe Dragica Murko glasovanja o predlogu Probanke ni dovolila. Ocenila je namreč, da bi že s tem, ko bi delničarji o predlogu glasovali, kršili določila insolvenčne zakonodaje. Ker Probanka svoje zahteve ni želela umakniti, je Murkova delničarjem predlagala, naj kar z glasovanjem odločijo, ali bodo o predlogu za dokapitalizacijo na skupščini sploh odločali. Pri tem sta se na stran Murkove poleg Ročnikove Millcom Skupine in družbe PPS - Pekarne Ptuj postavila še Murales Stanislava Škaliča in Marije Škalič ter družba Domino Inženiring Branka Poberžnika, tudi direktorja Ročnikove gradbene skupine Kograd Igem. V Probanki so sicer zahtevali tudi, da skupščina izreče nezaupnico in ne potrdi dela uprave ter nadzornega sveta Klasja, a so jo preostali delničarji preglasovali.

Kaže, da je z zavrnitvijo dokapitalizacije usoda Klasja Celje zapečatena, saj možnosti za uspeh prisilne poravnave praktično ni več. Probanka je namreč s pravnomočno izvršbo že pred meseci zasegla štirimilijonsko posojilo, ki ga je Klasje Celje odobrilo Ročnikovi družbi Toming Consulting. Prav na tem posojilu stoji in pade tudi prisilna poravnava Klasja, kjer so računali, da bodo posojilo v prihodnjih letih dobili poplačano, čeprav ima Toming Consulting že od lanskega novembra blokirane vse transakcijske račune.

Medtem pa Klasje Celje posluje vedno slabše. V prvih sedmih mesecih so namreč ustvarili le 2,5 milijona evrov prihodkov in pri tem ustvarili pol milijona evrov izgube iz poslovanja. Poleg tega so jim Tuš, Spar in Mercator pred kratkim delno že prekinili pogodbe za določene programe, saj dvomijo o uspešnosti prisilne poravnave, dobavitelji pa pred dobavo surovin v vedno večji meri zahtevajo avanse.