Obtožni senat zagrebškega županijskega sodišča je potrdil, da bodo Hernadiju sodili v odsotnosti. Za šefa Mola so odredili tudi pripor.

Tožilstvo trdi, da sta se Hernadi in Sanader dogovorila v letih 2008 in 2009, da bo nekdanji predsednik hrvaške vlade prejel deset milijonov evrov, če bo omogočil, da Mol prevzame upravljanje z Ino, čeprav kot strateški partner ni imel večinskega deleža. Ključne položaje so dobili madžarski direktorji, Ina pa je postala podružnica madžarske družbe, čeprav dejansko posluje samostojno.

Sanader je bil nepravnomočno obsojen na deset let zapora v združenem primeru Ina-Mol in Hypo banka novembra 2012. Na Hrvaškem pričakujejo, da bo vrhovno sodišče kmalu objavilo pravnomočno razsodbo. Hernadijevi odvetniki ocenjujejo, da obtožnica proti njemu ni utemeljena. Nasprotujejo tudi sojenju v odsotnosti ter zahtevajo ukinitev pripora za vodilnega moža Mola.

Hrvaško tožilstvo je sprožilo preiskavo proti Hernadiju konec leta 2012. Po vstopu Hrvaške v EU so od Madžarske zahtevali njegovo izročitev na podlagi evropskega pripornega naloga. Madžarske oblasti so večkrat zavrnile zahteve Hrvaške za izročitev Hernadija. Pojasnili so, da bi njegova izročitev ogrožala nacionalno varnost.

Predstavniki hrvaške vlade in Mola so imeli od lanske jeseni več neuspešnih srečanj, na katerih so se poskusili dogovoriti o prihodnosti Ine, kar vključuje tudi nov model upravljanja hrvaškega podjetja.