Brez polfinala pa je ostala slovenska igralka Katarina Srebotnik. V četrtfinalu ženskih dvojic je s soigralko Čehinjo Kveto Peschke morala priznati premoč španski navezi Garbine Muguruza - Carla Suarez Navarro s 4:6, 4:6.

Srebotnikova in Peschkejeva sta bili na igriščih Roland Garrosa sicer četrti nosilki, vendar sta tokrat morali priznati premoč španskima igralkama, ki sta za zmago potrebovali 75 minut. Srebotnikova je v Parizu nastopila tudi med mešanimi dvojicami, kjer pa je z Indijcem Rohanom Bopannom prav tako izpadla v četrtfinalu, boljša je bila nemško-srbska naveza Julia Görges/Nenad Zimonjić.

Romunka Simona Halep, četrta nosilka in najvišje uvrščena igralka, ki še nastopa na igriščih Roland Garrosa, je bivanje v Parizu podaljšala vsaj še za en dan. Zanesljivo se je namreč uvrstila v polfinale po zmagi nad Rusinjo Svetlano Kuznjecovo, izid je bil 6:2 in 6:2. Za Halepovo je to prva uvrstitev v karieri med najboljše štiri na turnirjih velike četverice, ima pa tudi priložnost, da postane prva Romunka po Virginii Ruzici (ki je zdaj njena managerka) po letu 1978 z zmago v Parizu. "Presrečna sem. A ostati moram zbrana, prvič sem v polfinalu grand slama. Rada bi dosegla še več," je po zmagi razmišljala Romunka.

V četrtkovem sporedu se bosta najprej v polfinalu pomerili sedma nosilka in zmagovalka iz leta 2012 Rusinja Marija Šarapova ter kanadsko presenečenje Eugenie Bouchard, zatem bo sledil dvoboj Halep - Petković. Tudi nemška igralka z balkanskimi koreninami ni imela težav v četrtfinalu, premagala je deseto nosilko Italijanko Saro Errani s 6:2, 6:2. "Ne morem verjeti, da sem v polfinalu Pariza. Molila sem, da bi bila zadnja žogica moje tekmice slaba, in vse skupaj je šlo tako počasi. Še kar ne morem verjeti, da sem igrala tako dobro," je bila po velikem uspehu presrečna Petkovićeva, ki je obudila apetite Nemcev po prvi zmagi v novem tisočletju v Parizu.

Tudi v moškem delu turnirja je bil vsaj en četrtfinalni obračun precej enosmeren. Branilec naslova Rafael Nadal je sicer potreboval en niz, da se je prebudil, morda je bil počasnejši začetek tudi posledica proslavljanja 28. rojstnega dneva, ki ga je španski velemojster slavil v torek. Toda po 4:6 je stvari vzel v svoje roke, v naslednjih treh nizih pa Ferrer, njegov lanski tekmec iz finala, ni imel nobene možnosti; 6:4, 6:0, 6:1 je bil izid do konca, ki je pomenil, da se je prvi nosilec gladko uvrstil med štiri v Parizu.

Njegov tekmec v polfinalu bo Murray, ki pa se je za uspeh precej namučil. Začetek sicer ni bil slab, po 6:4, 6:1 se je zdelo, da zadnji domači adut Gael Monfils nima veliko možnosti. Toda Francoz se je prebudil, dobil naslednja niza s 4:6, 1:6, dvoboj pa se je prevesil že krepko v večer. Predvsem Monfils se je pritoževal zaradi vse slabše svetlobe, negodovali so tudi gledalci, ko so videli, da mu ne gre več tako dobro. Šesti niz je bil nato ekspresen - le 24 minut za 6:0 in Murray si je priboril polfinale.

V drugem dvoboju za vstop v finale bosta igrala drugi nosilec Srb Novak Đoković in Latvijec Ernests Gulbis.