Najnižja cena, a nepopolna ponudba

Na ministrstvu v sporočilu za javnost navajajo, da so ponudbe za dobavo in vgradnjo medicinske in nemedicinske opreme za novomeško urgenco odpirali 13. januarja. Prejeli so osem ponudb, in sicer so jih oddali CGP in Mollier , F.R. Engineering, ING-GRAD, Klima Ptuj in Begrad, Kolektor Koling, Kostak, Strabag ter VG5.

Postopek izbire še ni končan, je pa že jasno, da so ponudbo, ki sta jo oddala Klima Ptuj in Begrad, izločili. »Njihova ponudba ima sicer najnižjo ceno, vendar jo je strokovna komisija javnega razpisa zaradi neustrezne reference prepoznala kot nepopolno. Komisija je zato odločila, da se po zakonu o javnem naročanju ponudbo izloči,« so zapisali v sporočilu za javnost.

Podjetje, katerega večinski lastnik je mož ministrice

V preteklih dneh je namreč v javnosti završalo, da je najugodnejšo ponudbo za gradnjo novomeške urgence oddalo podjetje, katerega večinski lastnik je mož ministrice Alenke Trop Skaza. Danes je Delo med drugim poročalo, da ministrica take pogodbe ne bo mogla podpisati, saj je funkcionarjem po zakonu prepovedano poslovati s podjetji svojih družinskih članov.

To je na današnji novinarski konferenci potrdila tudi predsednica vlade Alenka Bratušek. Kot je pojasnila, »je jasno, da Trop Skaza novih pogodb s člani svoje družine - in to velja za vse, ne samo za njo - ne sme sklepati«. Konkretnega primera pa ne pozna, zato ga težko komentira.