Časar je bil zaradi zlorabe položaja in prejemanja podkupnin v zvezi z luškimi zemljišči na Orleški gmajni pri Divači in poslovnega objekta Luna v Sežani najprej obsojen na šest let zapora, po pritožbi na višje sodišče pa je obveljala zaporna kazen petih let in devetih mesecev. Za kriva so spoznali tudi oba soobtožena, Srečka Prijatelja in Marjana Mikuža.

Kot je znano, je Časar za pravosodje že nekaj časa nedosegljiv. Najprej je naredil vse, da mu koprsko sodišče ni moglo vročiti pravnomočne sodbe (to ni uspelo niti sodnemu vročevalcu), ko so to po objavi na oglasni deski sodišča zabeležili kot vročeno, pa se je podobno zgodilo z vročanjem poziva na prestajanje kazni. Časarja pogrešajo tudi v drugem kazenskem postopku in v pravdah, tudi v tistih, kjer je tožnik on sam. Zato mnogi menijo, da je že pred časom zapustil državo. O tem, ali ve, kje je njegov varovanec, smo včeraj vprašali tudi njegovega zagovornika Daniela Planinšca, ki je odvrnil, da teh informacij nima in da že nekaj časa nista bila v stiku, ker za to tudi ni bilo nobene potrebe. Poudaril je tudi, da je v primeru Orleška gmajna vložil zahtevo za varstvo zakonitosti na vrhovno sodišče.

Kot rečeno, je sodišče za Časarja že odredilo privedbo, če bo ta neuspešna, pa bodo za njim zagotovo razpisali še tiralico. Slednjo sicer lahko razpišejo tudi, če obsojenec sodišču ne sporoči spremembe prebivališča ali če ni mogoče ugotoviti, kje se dejansko nahaja. mfr