Ljubljančani so začeli medlo, potem ko se je že v četrti minuti zatresla njihova mreža. Okoli 3000 obiskovalcev stare sejemske dvorane je pričakovalo lahek sprehod aktualnih prvakov lige do zmage, a Olimpija se ni dala zlahka. Z igro na vročem gostovanju nikakor ni razočarala. Kljub temu da je Koch po polovici obračuna povišal na 2:0, so se gostje kmalu vrnili v igro. Do konca druge tretjine je znižal branilec Ross, v zadnjem delu pa se je dogajanje razživelo. Osrednja vloga je pripadla Mihi Verliču, ki je zadel dvakrat, v končnici ob izidu 3:3 pa je imel na palici priložnost za hat-trick, vendar se mreža ni zatresla.

V podaljšku je imela Olimpija kar štiri minute igralca manj, a je Kuhn ustavil vseh enajst ploščkov. Odločila je peta serija kazenskih strelov, v kateri je bil Ograjenšek uspešnejši od Fretterja. Po sedmi zmagi v sezoni bo Olimpija v petek gostovala v Linzu, kjer bodo podobno kot v nedeljo v Tivoliju pripravili večer plišastih igrač.

EBEL, sinoči: KAC – Telemach Olimpija 3:4 po kazenskih strelih (1:0, 1:1, 1:2, 0:0, gledalcev 3000; 1:0 Pöck 4, 2:0 Koch 32/PP1, 2:1 Ross 37, 2:2 Verlič 51/PP1, 3:2 Lammers 51, 3:3 Verlič 56), Beljak – Alba Volan 3:6, Linz – Znojmo 3:1 (2:0, 1:1, 0:0), Bolzano – Dornbirn 3:4 po kaz. strelih (1:0, 0:2, 2:1), vrstni red: Dunaj in Salzburg po 46, Linz 45, Beljak 44, Bolzano 43, Znojmo 42, Gradec 37, KAC in Alba po 33, Dornbirn 31, Innsbruck 18, Olimpija 16. Pari prihodnjega kroga, petek ob 19.15: Linz – Olimpija, Gradec – Beljak, Innsbruck – KAC, Dunaj – Salzburg, Znojmo – Dornbirn. mag