Iz zanesljivih virov smo izvedeli, da je celjska regijska območna organizacija Zveze svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS) trenutno brez svojega sekretarja. Vojko Korošec, ki je pred tremi leti na tem mestu nadomestil sekretarja Srečka Čatra, ki je po 37 letih dela odšel v zasluženi pokoj, tega mesta že od oktobra ne zaseda več. Korošec naj bi po naših informacijah službo izgubil zaradi zlorabe službene bančne kartice in fizičnega napada na tajnico.

Ali je omenjena informacija točna, smo želeli najprej preveriti pri Korošcu samemu, a je številka njegovega mobilnega telefona ves čas nedosegljiva, zato smo poklicali Gorana Lukiča, ki je obenem tudi tiskovni predstavnik ZSSS. »Lahko potrdim, da smo prejeli prijavo zaposlene o konfliktu na celjski območni regijski organizaciji ZSSS,« nam je potrdil Lukič, a podrobnosti ni želel pojasnjevati.

Zlorabil naj bi službeno kartico

Kot smo izvedeli neuradno, naj bi Korošec s službeno bančno kartico poleg službenega polnil tudi rezervoar svojega avtomobila. Ko so domnevne nepravilnosti opazili zaposleni, so ga na to opozorili, tajnica pa naj mu ne bi želela izročiti nekih želenih dokumentov. Korošec naj bi se zaradi tega zelo razburil in z njo celo fizično obračunal tako, da jo je sunil v omaro. Na celjski policijski upravi nam zaradi varstva osebnih podatkov niso želeli razkriti podrobnosti o incidentu, neuradno pa smo izvedeli, da so imeli opraviti z enim od zaposlenih na sindikatu, ki mu je bil zaradi prekrška vročen plačilni nalog. A se je Korošec v zakonitem času nanj pritožil in vložil zahtevo za sodno varstvo. Zadeva je bila zato odstopljena sodniku za prekrške, ki bo odločal o nadaljnjih postopkih.

Na odpoved se je pritožil

Da so Korošca res suspendirali, nam je potrdil tudi Srečko Čater, ki je zaradi neljube situacije, v kateri so se znašli v Celju, začasno znova prevzel vodenje regijske sindikalne organizacije. »Mi smo dejansko takoj, ko smo izvedeli za to, ukrepali in Korošcu v treh dneh po incidentu vročili izredno odpoved delovnega razmerja iz krivdnih razlogov, predsedstvo pa ga je še v istem tednu razrešilo,« je potrdil Čater in dodal, da si tako velika sindikalna organizacija takšnega moralnega spodrsljaja v lastnih vrstah preprosto ne more in ne sme privoščiti. Kot je zatrdil Čater, se je Korošec na odpoved pritožil, zato postopek še ni končan in tudi ne more razkrivati podrobnosti o neljubem dogodku. Sam pa se je, kot nam je še dejal, nemudoma vrnil na delovno mesto zato, ker jih ljudje na terenu potrebujejo. »Težav je vsak dan več, treba jih je reševati in naši člani na pomoč ne morejo čakati,« je dejal Čater in omenil, da intenzivno iščejo rešitev. Ali bodo prihodnje leto izvolili novega sekretarja, ta čas ni znano, saj se na ZSSS pripravljajo tudi na spremembo statuta, po katerem bi lahko nekatere manjše organizacije tudi združevali.