Za odbojkarje ACH Volleyja je v trenutni situaciji v klubu, v katerem plač ni že več mesecev, uspeh že to, da so ostali povezani ter da na tekmah ne razprodajajo svojega ugleda. Če vodilni možje ne bodo hitro našli denarja, potem je le še vprašanje časa, kdaj bo vse skupaj počilo. Kako malo izplačil prejmejo igralci in trenerji pri slovenskem odbojkarskem prvaku, pove tudi podatek, da je ACH Volley postal priročen izgovor preostalih klubov v drugih športih, v katerih izplačila prav tako zamujajo. »Kaj se pritožujete, poglejte raje ACH, kjer nekateri že od lani niso dobili nobene plače,« pravijo v klubskih pisarnah. Očitno je le redkokje tako slabo, kot je pri ACH Volleyju.

Toda včeraj so odbojkarji slovenskega prvaka odigrali, kot da je vse v najlepšem redu. Favoriziranemu Toursu so takoj pokazali, da niso razbita vojska in da se jim bo vsako podcenjevanje drago maščevalo. ACH je tako v prvem nizu hitro povedel, imel vse pod nadzorom, a namesto da bi izkoristil negotovost v francoski vrsti, so Ljubljančani znova storili preveč napak v končnici. Še enkrat se je ponovil črni scenarij iz prve medsebojne tekme v Ljubljani, ko je ACH zapravil dobljen drugi niz, le da se je tokrat vse skupaj zgodilo že v prvem.

Upornosti slovenskemu predstavniku kljub temu ni zmanjkalo. Dobili so namreč drugi niz, s to razliko, da so tokrat oni naredili preobrat. ACH je že zaostajal s 16:19, a nato so gostiteljem prepustili le še tri točke. Ponovno je bila v igri celo zmaga s polnim izkupičkom treh točk, s katero bi ACH zadržal možnosti za napredovanje v izločilne boje.

Drugi niz se je sicer končal s sporno točko za Ljubljančane, saj se je žoge po francoskem napadu verjetno zadnji dotaknil bloker ACH Volleyja Milan Rašić, a sodniki se kljub hudemu pritisku domačih odbojkarjev in navijačev niso premislili. Morda je prav to razjezilo odbojkarje Toursa, ki so v tretjem nizu vodili od začetka do konca. To je hkrati pomenilo, da ACH Volleyju preostane zgolj še borba za uvrstitev v pokal CEV, za kar pa je še vedno treba osvojiti čim več točk. Vsaj eno so si zagotovili, ko so dobili četrti niz in izenačili na 2:2. »Malo se igrajte,« je trener ACH Volleyja Luka Slabe skušal sprostiti svoje odbojkarje pred zadnjim, skrajšanim nizom, a kaj ko so v ospredje znova stopile izkušnje prekaljenih igralcev pri Toursu.

Že v torek pa je bila v slovenski soseščini še ena posebna tekma lige prvakov. V Celovcu je namreč gostovala najbolj zvezdniška odbojkarska zasedba na svetu Zenit Kazan, ki je s 3:1 (20, –22, –13, –20) ugnala slovenski zamejski klub Posojilnico Dob. Avstrijski prvaki so uspeli presenetiti v drugem nizu, a v nadaljnjih treh sta Nikola Grbić in druščina stvari postavila na svoje mesto. Za Zenit je največ točk sicer prispeval Američan Matthew Anderson (21), za Dob pa je slovenski reprezentančni bloker na igrišče stopil v zadnjih dveh nizih, a brez učinka, medtem ko je reprezentančni libero Jani Kovačič igral praktično vso tekmo. Nanj je bilo usmerjenih 24 nasprotnikovih servisov, njegov idealni sprejem pa je bil 50-odstoten. Dob je v najtežji skupini lige prvakov na zadnjem mestu.