Žaveljskega projekta torej ni na seznamu, je pa projekt terminala v severnem Jadranu. Kje naj bi stal, za zdaj ni znano, vsekakor pa se bo o njegovi gradnji Italija morala posvetovati s Slovenijo, kar je potrdil tudi komisar za okolje Janez Potočnik in dodal: »Študija o izvedljivosti o najprimernejšem projektu in možnih lokacijah bo lahko sofinancirana s pomočjo evropskih sredstev.«

Slovenija se strinja, da je energetska diverzifikacija pomembna in nujna za dolgoročno stabilno oskrbo z energijo, a mora biti odločitev o lokaciji terminala v severnem Jadranu skrbno pretehtana, upoštevati mora vse okoljske in druge čezmejne vplive, je po potrditvi seznama evropskih energetskih projektov dejala premierka Alenka Bratušek.

Za slovenskega ministra za infrastrukturo in prostor Sama Omerzela je plinski terminal v Žavljah »zgodovina«. Minister pa je zadovoljen, da je na prednostnem seznamu energetskih projektov v skupnem evropskem interesu, ki ga je potrdila evropska komisija, tudi sedem slovenskih projektov. Gre za posodobitve električnih povezav pri Cirkovcah, Divači, Beričevem in Podlogu ter Okroglem. Prav tako so omenjeni plinovodi pri Jelšanah in Kalcah ter Šempetru, Vodicah, Lendavi in Kidričevem. Skupna ocenjena investicijska vrednost omenjenih slovenskih projektov je 1,2 milijarde evrov.sz, agencije