Če je moje mnenje napadalno in celo sovražni govor, kot pravi gospod Kepic, kaj bi bilo mogoče reči za stališča, ki jih zagovarjajo verni občani, med njimi tudi gospod Kepic. Kot verniki morajo namreč zagovarjati cerkveno neupoštevanje slovenske ustave, če je v nasprotju z evangeliji, smrtno kazen (biblija, ki je po njihovem božja beseda, je polna ukazov k morjenju), cerkveno nasprotovanje svobodi vesti oziroma veroizpovedi in nekaterim drugim človekovim pravicam... Moje zagovarjanje obdavčitve vseh cerkvenih nepremičnin in prihodkov ter odprave državnega financiranja cerkvene sfere je izraz svobode izražanja, to, kar pa mora zagovarjati gospod Kepic kot vernik katoliške cerkve, pa je v glavnem proti življenju in človekovim pravicam.

V zvezi z davkom na vse cerkvene nepremičnine se je oglasil tudi Bojan Pristavec (Dnevnik, 26. julij 2013). V svojem prispevku pravi, da sva s Kepicem pod isto komando, le različno zakamuflirana. Škoda, da gospod Pristavec ni povedal, kdo je najin komandant: Bog ali satan? B. Pristavec v zvezi s tem pravi še, da je to le njegovo mnenje! Res je, to je le njegovo mnenje.

To pa ni bilo edino mnenje gospoda Pristavca. V nadaljevanju prispevka pravi, da skupaj s koalicijo za ločitev države in cerkve »angažiram, zavajam in blokiram tiste sile, ki so v slovenskem narodu sploh še sposobne in pripravljene kaj storiti v obrambo naroda in države pred uničujočo institucijo«. Kako je mogoče istočasno angažirati in blokirati nekaj, mi ni jasno, B. Pristavec pa tega tudi ne obrazloži. Niti mi ni jasno, kako lahko nekaj ljudi (koalicija šteje manj kot 20 članov) blokira sile slovenskega naroda in države, ki so pripravljene kaj storiti v obrambo naroda in države pred RKC? To bi morali imeti takšen družbeni vpliv kot kardinal Rode, slovenski škofi in politika skupaj.

B. Pristavec tudi piše, da sem s koalicijo zbral kakšnih 20.000 podpisov v podporo peticiji za »ločitev države in cerkve«, sam pa bi rad videl vsaj 750.000 podpisov, da bi bilo to z vidika naroda verodostojno. Kaj je B. Pristavec storil, da bi bilo zbranih njemu všečnih 750.000 podpisov? Pa ne za peticijo za ločitev države in cerkve, ki sploh ne obstaja, temveč za peticijo za popolno obdavčitev katoliške cerkve.

B. Pristavec pravi tudi, da cerkev ni verska skupnost, ampak politična institucija, in sicer država, ter da je Slovenija po vatikanskem sporazumu podrejena državi Sveti sedež, iz česar izhaja večina težav današnje Slovenije. Ne izhaja večina težav iz formalizma vatikanskega sporazuma in cerkvene državnosti, temveč iz cerkvene ideologije, ki s svojim biblijskim nasiljem in temu primerno indoktrinacijo od zibelke do par že dolgo obvladuje družbo in s tem pravno državo.

Vlado Began