Hustinx je za portal EurActiv potrdil, da so institucije sicer seznanjene s težavo nadzora nad obiskovalci spletnih strani in da to že rešujejo. Govor o nadzoru uporabnikov je še toliko bolj aktualen v luči nedavnega razkritja bivšega agenta agencije CIA, Edwarda Snowdena, ki je v javnost predal dokumente o vladnih programih nadzora telefonskih klicev in spleta v ZDA.

Glede na direktive EU, morajo spletne strani dobiti dovoljenje uporabnika, za shranjevanje piškotkov. Spletna stran Evropske komisije pa v piškotke shranjuje podatke, ki niso osnovni, zato bi morala uporabnika še posebej opozoriti na to.

Kdor brska po portalu Komisije EURES, ga spremlja tudi Google Analytics, tega pa uporabnik sicer ne izve. Podobne primere naj bi srečali tudi na portalih Evropskega parlamenta. Hustinx je za EurActiv povedal, „da se omenjenih težav s piškotki zaveda.“ Pravila o tem so sicer predstavili že leta 2009, vendar so evropske institucije regulative posvojile že veliko prej. Od takrat pa spletnih strani odgovorni v večini še niso posodobili.

Hustinx navaja, da njegova skupina strokovnjakov že pripravlja navodila za spletne strani in uporabo elektronskih sporočil.