Na tiskovni konferenci v Sofiji je Borisov napovedal, da bodo zahtevo ustavnemu sodišču podali "še danes ali najkasneje jutri zjutraj", poroča avstrijska tiskovna agencija APA.

Vzrok naj bi bilo 350.000 nezakonitih glasovnic, ki so jih odkrili dan pred volitvami v tiskarni, ki je sicer tiskala tudi prave glasovnice. Tolikšno število glasovnic bi, če bi jih kdo uporabil, lahko odločilo o 25 poslanskih sedežih v 240-članskem parlamentu.

Opozicijske stranke so prst takoj uperile v Borisova, ki naj bi imel precej dobre odnose z lastnikom tiskarne in naj bi si tako skušal zagotoviti zmago na volitvah. Borisov pa očitke zavrača in trdi, da gre za manipulacije in načrtno gonjo tožilstva, ki je njegovo stranko že stala "od pet do šest odstotkov" glasov na volitvah.

Borisov je sicer razveljavitev volitev predlagal tudi zaradi rezultata volitev, ki ni dal jasne večine nobeni stranki in po njegovih ocenah ne bo mogel pripeljati do stabilne vlade v državi.

Njegova desnosredinska stranka Državljanov za evropski razvoj (Gerb) je sicer dobila dobrih 30 odstotkov glasov, opozicijski socialisti pa 27 odstotkov. V parlament sta se uvrstili še stranka turške manjšine Gibanje za pravice in svoboščine (DPS) z dobrimi desetimi odstotki glasov in ultranacionalistična stranki Ataka z dobrimi sedmimi odstotki glasov.

Če do razveljavitve volitev ne bo prišlo, bo stranka Gerb vseeno predlagala manjšinsko vlado. "Vemo, da nimamo možnosti za potrditev, vendar pa se počutimo dolžne do volivcev, ki so nas izvolili za najmočnejšo silo v parlamentu," je še dejal Borisov.