Kar dve uri in 45 minut sta se Žemlja, trenutno 55. igralec sveta, ter Gasquet borila za preboj v drugi krog. Potem ko je finalist dunajskega turnirja Žemlja dobil prvi niz po podaljšani igri in je drugi pripadel Francozu, se je v tretjem odvila prava drama. Na začetku je kazalo, da bo Slovenec presenetil favorita, saj je je povedel s 3:0 in 4:1 in tekmecu dvakrat odvzel servis. Nato pa je popustil, dovolil znižanje na 4:5, pa izenačenje na 5:5, po vodstvu s 6:5 pa je Francoz dobil igro na svoj servis in o zmagi je odločala podaljšana igra. V tej pa je bil bolj zbran in natančen Gasquet, ki je, čeprav je Žemlja dosegel 17 asov in imel 54 "winnerjev", na koncu slavil tesno zmago.

Gasquet se bo v tretjem krogu pomeril s Slovakom Lukašem Lackom, ki je popoldne premagal šestega nosilca Viktorja Troickega iz Srbije s 6:3, 7:5.