Selektor Božidar Maljković, ki v moštvo za tokratni obračun ni vključil poškodovana Klemna Prepeliča, ki je zaradi ponovnega zvina gležnja zapustil reprezentančne priprave, in Uroša Slokarja ter Marka Pajića in Erjona Kastratija, je pred pričetkom turnirja opozarjal, da se bo rezultatsko Slovenija težko kosala z nasprotniki. BiH, Hrvaška in Srbija namreč 14. avgusta začnejo s kvalifikacijami za evropsko prvenstvo prihodnje leto, zato so s pripravami začeli že pred časom, do sedaj pa odigrali kar nekaj pripravljalnih obračunov. Teza se je v prvem polčasu potrdila, saj so gostitelji korak z nasprotnikom držali le uvodnih pet minut, nato pa je reprezentanca BiH na krilih izjemnega Mirze Teletovića naredila varno razliko okoli desetih točk in jo brez večjih težav zadrževala skoraj vse do glavnega odmora, ko je trojko zadel Boštjan Nachbar in prednost znižal na šest (46:52).

Slovenski košarkarji so v nadaljevanju zaigrali bolje in po ogorčenem boju po košu Nachbarja 21 sekund pred koncem prvič v drugem polčasu po vedli z 79:77, a je s košem in zadetim prostim metom odgovoril Zack Wright in tako po zapravljenem zadnjem napadu Slovenije odločil zmagovalca. "Tekmo smo začeli na način, ki mi je najmanj všeč – premehko. Nasprotniku smo dovolili preveč lahkih košev, a smo se v zaključku z borbenostjo vrnili, nato pa nam je najmanj izkušenj igralec BiH zadal končni udarec," je povedal selektor Slovenije Božidar Maljković.

Pokal Adecco, preostali obračun prvega dne: Hrvaška – Srbija 74:90.