Nafta Lendava - Domžale 0:2 (0:0)

Prvo priložnost so imeli domači v osmi minuti, toda strel Darka Atanasova je končal v naročju vratarja gostov Izidorja Balažiča. V protinapadu se je po hudi napaki Naftine obrambe znašel Dejan Gerić, a je domači branilec Miha Korošec v zadnjem hipu rešil kočljiv položaj. Tri minute pozneje se je po podaji Gerića sam pred vratarjem Darkom Pršo znašel Igor Radovanović, Naftin vratar pa je z nogo strel odlično obranil. V 17. minuti se je zatresla vratnica pri gostih. Po predložku je z glavo sprožil Aleksander Jerebic, zadel okvir vrat, odbito žogo pa je nato Rok Vori poslal čez vrata. Nova priložnost se je ponudila v 25. minuti, a je strel Leutrima Osaja zadel enega gostujočih branilcev. Deset minut pred koncem prvega dela je Gerić močno udaril, a je žoga zapustila igrišča tik nad prečko vrat domačih.

V nadaljevanju se je nova priložnost naftašem ponudila v 48. minuti. Gostje so se z veliko sreče rešili, saj so žogo izbili pred nosom napadalca Naserja Kajtazija. Pritisk domačih se je stopnjeval, Domžalčani pa so od 66. minute igrali z igralcem manj, po drugem rumenem kartonu je moral predčasno v garderobo Jaka Ihbeisheh. Gostje so v 73. minuti zahtevali enajstmetrovko, ko je v domačem kazenskem prostoru padel Gaber Dobrovoljc, a se piščalka sodnika ni oglasila.

Z igralcem manj pa so Domžalčani v 77. minuti prišli do vodstva, potem ko se je po strelu Jerneja Papeža žoga nesrečno od Korošca odbila v njegovo mrežo. Jalovi napadi brez idej niso obrodili sadov, Lendavčani so bili že na pragu druge lige. V 87. minuti je zadnji žebelj v Naftino krsto zabil rezervist Jure Balkovec, ko je premagal domačega vratarja po hitrem nasprotnem napadu, v katerem se je znašlo kar pet gostov. Domžale bi lahko prišle še do izdatnejše zmage, a je Nafto reševal vratar Prša, toda to je bila za zveste navijače Lendavčanov slaba tolažba, saj bodo v drugi sezoni spremljali le drugoligaško sceno.

Celje - Maribor 1:2 (1:1)

Generalko pred sredinim finalom Hervis pokala Slovenije so dobili Mariborčani. Imeli so več priložnosti in jih bolje znali izkoristiti. Zaradi številnih tekem v zadnjem obdobju je mariborski strateg Darko Milanič v prvi postavi odpočil nekaj standardnih igralcev.

Tekma se je začela trdo. Že v peti minuti je "porumenel" Jovan Vidović, ki je s prekrškom v kazenskem prostoru ustavil prodor Romana Bezjaka. Slednji je domačim v enajsti minuti priboril vodstvo z 1:0. Tudi Arghus je namreč v kazenskem prostoru prav tako s prekrškom ustavil Bezjaka in sodnik je pokazal na belo točko, Brazilcu pa še rumeni karton. Enajstmetrovko je izvedel kar Bezjak sam in Marka Pridigarja premagal za vodstvo domače ekipe.

Gol ni zmedel Mariborčanov, ki so nemudoma krenili v protinapad, a je Matic Črnic po podaji Dejana Mezge zadel le stranski del mreže. V 15. minuti so državni prvaki izenačili. Po podaji Tavaresa je s pravočasnim posredovanjem vratar Matic Kotnik izbil žogo pred Robertom Berićem, a le do Mezge, ki pa ga je pred udarcem zbil na tla Marko Krajcer. Dileme za sodnika ni bilo, ki je tudi tokrat pokazal rumeni karton in določil najstrožjo kazen. Za 1:1 je bil uspešen Mezga.

Drugi polčas so podjetneje začeli Mariborčani. V 51. minuti sta po kotu kombinirala Mezga in Tavares, Mezga je podal pred gol, Vidović pa z glavo streljal čez prečnik. Podobno je štiri minute kasneje po podaji Mezge meril Aleš Mertelj. V 63. minuti se je igra povsem preselila pred celjska vrata, po podaji Mezge je pot do mreže iskal Zoran Lesjak, ob udarcu pa nastreljal Bekima Kapića.

V 67. minuti so gostje povedli. Popolno premoč Mariborčanov na igrišču je kronal Mezga, ki je po kombinaciji z Berićem prišel do soočenja s Kotnikom, žogo dvignil čezenj in spretno zaključil akcijo. Sedem minut kasneje bi gostje lahko povedli že s 3:1, po podaji Tavaresa je do udarca prišel Berić, ki pa je za nekaj centimetrov meril mimo leve vratnice. Mariborčani so še pritiskali, poskusili z nekaj obetavnimi akcijami, a do spremembe izida do konca tekme ni več prišlo.

Olimpija Ljubljana - Mura 05 3:1 (1:0)

Ljubljanski nogometaši so si z zmago proti Muri zagotovili končno drugo mesto na lestvici. Do današnjih treh točk proti neposrednemu tekmecu za naslov podprvaka so prišli povsem zasluženo, saj so bili večji del tekme boljši tekmec. Olimpija bo zadnjo tekmo sezone igrala v nedeljo v Domžalah, Mura pa bo isti dan gostila Celje.

Sobočani v prvem polčasu niso pokazali veliko. V prvih 45 minutah praktično niso ogrozili domačega vratarja Elvisa Džafića. Zato pa so imeli vse niti igre v svojih rokah Ljubljančani, ki so precej napadali, tudi poskušali s streli, a povedli šele v 31. minuti, ko je Dare Vršič podal žogo za hrbet gostujoče obrambe do Aneja Lovrečiča, ta je nato mirno preigral še vratarja Filipa Drakovića in žogo poslal v mrežo. Muraši so se v še hujši godlji znašli v 39. minuti, ko je Fabijan Cipot na robu kazenskega prostora s hrbta zrušil Filipa Valenčiča in dobil rdeč karton.

Čeprav je ritem v uvodu drugega polčasa rahlo padel, pa je bila slika na igrišču podobna kot v prvem. Olimpija je napadala in v 50. minuti zapravila prvo lepo priložnost v drugem delu, ko je Valenčič slabo končal sicer zelo obetavno akcijo. V 58. minuti so prvič resneje zapretili gosti, ko je Nusmir Fajić streljal po tleh z osmih metrov, vendar je bil Džafić na mestu. Le minuto zatem so domači podvojili prednost, ko je Đorđe Ivelja podal z desne strani kazenskega prostora pred gol, kjer je bil neoviran Erik Salkić in z glavo zabil svoj prvi gol v sezoni.

Tudi v nadaljevanju so domači imeli več od igre, takoj po vstopu pa je nase opozoril Adnan Bešić z dvema streloma, po katerih pa se izid ni spremenil. Vmes so domači navijači Green Dragons s pirotehničnimi sredstvi poskrbeli za krajšo prekinitev tekme, po njej pa je domače privržence znova navdušil Vršič z lepim volejem, ki pa ga je Draković zaustavil. Vršič je odigral tudi zadnjo tekmo v Ljubljani pred poletno selitvijo k dunajski Austrii. Prav ob koncu tekme so navijači videli še dva zadetka, po enega v vsaki mreži. Najprej je na 3:0 povišal Ivelja po samostojnem prodoru, končni izid pa je praktično s prvim pravim strelom Mure proti ljubljanskim vratom postavil Jure Travner.

Luka Koper - Triglav 0:1 (0:0)

V tekmi, kjer bi Koprčani z zmago že gledali proti Evropi, so z zadetkom Burgarja v zadnjih trenutkih tekme slavili gosti in si dokončno zagotovili deveto mesto. Koprčani pa bodo tretje mesto skušali zadržati v nedeljo na tekmi v Mariboru, a za zanesljivo pot v evropska tekmovanja morajo v Ljudskem vrtu zmagati, saj Mura za njimi zaostaja le za točko, igra pa doma proti Celju.

V soparnem vremenu so gledalci videli v uvodnih 30 minutah sila povprečen nogomet. V 32. minuti pa je Dejan Burgar pobegnil koprski obrambi in s petih metrov streljal mimo gola. Tri minute pozneje se je Ivan Brečević dobro otresel spremljevalca v kazenskem prostoru Triglava, streljal s sedmih metrov, vratar gostov pa je v rokometnem slogu žogo izbil. V 41. minuti je Matej Pučko lepo podal do Srebrenka Posavca, ki pa je z glavo meril čez vrata.

Tudi v drugem polčasu so navijači bolj ali manj gledali poskuse domačih in disciplinirano igro gostov. Šele v 75. minuti je bilo tudi nekaj razburjenja na tribunah. Denis Popović je dobro izvedel kot, Brečević pa je po strelu z glavo zadel vratnico. Domači so stihijsko napadali, gosti pa so se dobro branili in tudi z dolgotrajnim ležanjem "kradli" čas. Kljub ne najbolj aktivni igri pa so tik pred koncem tekme povedli. Razpoloženi Burgar je stekel v kazenski prostor, najprej s strelom zadel okvir vrat, potem pa odbito žogo le spravil v koprsko mrežo. Čeprav je sodnik zaradi številnih prekinitev pokazal kar šest minut dodatka, pa Koprčani do izenačenja niso prišli.