Predvsem po zaslugi krožnega napadalca Mateja Gabra (sedem zadetkov brez zgrešenega strela v prvem polčasu) so si Velenjčani že v prvem delu dvakrat priigrali pet zadetkov prednosti (16:11, 17:12), ki so jo sredi drugega celo podvojili (28:18) in zmagovalec je bil odločen. Nekaj minut pred koncem so v velenjskem taboru že pripravljali šampanjec za slavje, s tretjo zmago na letošnjem tretjem dvoboju s Celjani pa je Gorenje prednost pred njimi povečalo na nedosegljivih deset točk. Fantastičen niz brez poraza so Velenjčani včeraj povečali že na 25 tekem (24 zmag in remi), z zmago v Zlatorogu pa so pivovarjem povzročili tudi nove skrbi, kajti Cimos bi se Celjanom lahko ob zmagi na preloženi tekmi s Trimom približal zgolj na dve točki zaostanka.