Aktualna vlada je pomešala prioritete na področju ekonomske politike. Oziroma, bolj natančno, ta vlada preprosto ni imela nobenega ekonomskega koncepta že od vsega začetka in ga nima zdaj. Zaganja se naokrog kot kura brez glave. Pred dvema letoma in pol, ko je nastopila huda gospodarska kriza, bi vlada morala ustrezno reagirati. Najkasneje decembra 2008 bi morala pripraviti konsistenten paket reform, ki bi moral imeti dva ključna cilja. Prvič, spodbuditi prestrukturiranje gospodarstva, konkurenčnost podjetij in gospodarsko rast. To bi pozneje prek višjih davčnih prilivov omogočilo hitrejšo stabilizacijo javnih financ. In drugič, močno zmanjšati javne izdatke, ki ne pomenijo reza v socialne transferje. Takoj bi morala zmanjšati plače v javnem sektorju vsaj za 10 do 20 odstotkov, zamrzniti pokojnine na ravni iz leta 2008 ter izvesti racionalizacijo javne uprave z zmanjševanjem števila ministrstev, agencij in seveda števila zaposlenih v javnem sektorju. To bi zmanjšalo javno porabo v skladu s padcem davčnih prilivov. Dejansko pa je vlada delala prav v nasprotju s tem in brez vsakršnega načrta. Namesto da bi krizi primerno varčevala, je še dodatno trošila. In to v velikem slogu. Dvignila je plače v javnem sektorju za več kot 10 odstotkov, čemur je sledila rast pokojnin, dvignila je minimalne plače za četrtino ter dodatno zaposlovala v javnem sektorju. Vlada vsako leto po nepotrebnem zapravi za dve milijardi več, kot uspe pobrati davkov od shiranih podjetij in gospodinjstev.

In na koncu, ko je vladi začela teči voda v grlo, se je lotila reševanja dolgoročnega problema javnih financ. Podoba, ki jo je s tem vlada dala državljanom, je očitna. To vladno politiko najbolje opiše komentar na enem od časopisnih forumov: "To je tako, kot če v družini eden izmed partnerjev izgubi službo in se zmanjša družinski proračun. Ali je kje v Sloveniji takšna idiotistična družina, ki v tem primeru vzame kredit, da družinski člani ne občutijo izpada dohodka? Da zapravljajo dalje, kot da se ni nič zgodilo. Mislim, da je ni." In zdaj po tej megalomanski zadolžitvi in javnofinančni katastrofi, v katero nas je vlada pripeljala z nerazumnim trošenjem, si upa ta ista vlada pred ljudi in zahtevati, naj delajo dlje. Zakaj bi bil navaden državljan pripravljen žrtvovati en sam dan dodatnega dela zaradi pokojninske reforme, če pa ta vlada z levo roko brezumno zapravlja milijarde evrov?!

Nobeni interventni zakoni ne bodo zalegli, saj je vsakogar mogoče zavrniti na referendumu. Ta vlada preprosto nima kredibilnosti, da še kar koli predlaga. Vlada mora odstopiti in dati priložnost, da na predčasnih volitvah izvolimo bolj kompetentno vladno ekipo, ki ji bomo zaupali, da izpelje potrebne strukturne reforme.