V apelu tovarni Lafarge cement aktivisti Eko kroga vodstvo pozivajo, naj vendarle "konča agonijo Zasavcev, ki se je začela z nerazumnim in trmastim vztrajanjem pri kurjenju nevarnega petrolkoksa in sosežigu industrijskih, povečini nevarnih odpadkov". V pismu Lafargeu še predlagajo, naj preide "na čistejše energente, kot so kakovostnejši premog, mazut ali zemeljski plin, s čimer bi rešili probleme z emisijami pa tudi z okoliškimi prebivalci". Obenem jih opozarjajo, da bodo, če jim Agencija RS za okolje vrne okoljevarstveno dovoljenje za sosežig odpadkov, tudi v Eko krogu nadaljevali pritiske in jih celo stopnjevali.

Vladi pa ekokrogovci predlagajo, naj v prihodnjih razpisih za gradbene projekte, financirane iz državnega proračuna, zahteva uporabo izključno okolju prijaznega cementa, narejenega brez nevarnih odpadkov. "Na tak način bo vlada pomagala Lafarge cementu, da preide na okolju sprejemljivejša goriva in ohrani rentabilnost, prebivalcem Zasavja pa omogočila človeku dostojnejše življenje, brez strahu za svoje zdravje in zdravje svojih otrok," so v apelu zapisali aktivisti Eko kroga in dodali, da bi vlada tako rešila tudi zaposlene v cementarni. Ob koncu so izrazili mnenje, da je za državni proračun in davkoplačevalce bolje, da država plača več za okolju prijazen cement, kot da se dodatno obremenjuje zdravstvena blagajna.

V Lafarge cementu so včeraj znova poudarili, da je uporaba alternativnih goriv za zagotavljanje energije v procesu proizvodnje cementa varna in preizkušena, na razmišljanje Eko kroga, da bi z okolju prijaznejšimi energenti proizvajali tudi okolju prijaznejši cement, pa so odgovorili, da uporaba alternativnih goriv ne vpliva na emisije tovarne, niti na sam cement. V Lafargeu še pravijo, da izpolnjujejo vse zahtevane standarde, se pa zavedajo, da se lahko ob proizvodnjah, kakršna je njihova, kljub vsemu pojavlja veliko vprašanj, na katera so zainteresiranim za konstruktivni dialog pripravljeni tudi odgovoriti.